Nem értem a kémiát!?

Figyelt kérdés

Segítsetek, kérlek :(

Egyszerűen gyűlölöm a kémiát, és már ott tartok, hogy inkább nem is tanulok a dogákra. De már szétmennek az idegeim tőle. Bioszból jó vagyok (eddig), úgyhogy azért nem lenne rossz, ha a kémia is menne, vagy egyáltalán felfognám, mert így törölhetem a s**em a biosszal, ha ez nem megy.

A legnagyobb bajom az, hogy nem értem, miért keletkezik az az adott anyagokból, ami.

Tehát vegyük pl ezt:

Ca(OH)2 + CO2 -> H2O + CaCO3

Annyira, de annyira lövésem sincs, hogy itt igazából mi történt az anyagokkal... Miért reagáltak? Miért ezek jöttek létre?

Van valami logika benne, vagy csak tanuljam meg, és kész?

16L



2014. szept. 21. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Van logika benne.

Kérj a tanártól korrepetálást.

2014. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy lenne rá ideje, hogy a számba rágja. Meg azért elég gáz lenne megkérdezni. Szegény mit érezne, ha odamennék hozzá, és áradna belőlem, hogy halvány sejtelmem sincs a tantárgyáról :D

De nagyon bonyolult? Nincs valami egyszerű szabály, hogy hogy lehet kilogikázni?

2014. szept. 21. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Ezek sav-bázis reakciók jórészt. Egyszerűek, ha tudod az ionok származtatását az anhidridekből és a töltésmegmaradást.

Általános metódus:

bázis + savanhidrid = só + víz

sav + bázisanhidrid = só + víz

bázis + sav = só + víz

Az anhidridek a savból vízelvonással kaphatóak.

Pl. H2SO4 (kénsav) anhidridje a SO3 (kén-trioxid), a H2CO3 (szénsav) anhidridje a CO2 (szén-dioxid).

Az bázisok anhidridjei fém-oxidok.

Pl. NaOH (nátronlúg) anhidridje NaO, a Ca(OH)2-nak a CaO.

2014. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 reptoid tudós 2 ***** válasza:
100%
Nem fog haragudni, mert fizetsz érte. Így működik a korrepetálás.
2014. szept. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!