Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell kémiát tanulni?

Miért kell kémiát tanulni?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a kémiát. A legroszabb tantárgy, ez az, amit soha nem fogok használni és nem is értem. Hiába gondolkodtam, nem tudom, hogy miért kell ezt alapsulin tanítani.

2014. máj. 6. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Miert tanitanak irodalmat es tortenelmet? Sokkal kevesebb hasznuk van.

Kell mert innen mesz utana tovabb es valakinek szukseges. Ha neked nem akkor tok mindegy a jegy lehetsz 2es. Ha nem birsz 2es lenni akkor annyit is érsz.

2014. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Borzasztó dolog szembesülni azzal, hogy a diákokat ennyire nem érdekli az, hogy a világ körülöttük hogy néz ki, miért olyan, és miért úgy működik. Szomorú, hogy efelé haladunk, hogy a diákok ma annyira képesek, hogy elolvassák az Aranyembert (ez baromi hasznos lesz majd az életedben), meg hogy mikor volt az Aranybulla (ezt is roppant szükséges tudni). Te nem szoktál gondolkodni? Nem érdekel téged, hogy mi miért úgy néz ki a világban, ahogy?
2014. máj. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szerintem a történelemnek és irodalomnak sem fontos tudni, azonban történelem nélkül nem lenne egy nép olyan összetató. Nézz meg bennünket: magyarok vagyunk, ma csak töredéke annak a középeurópai országnak, mint Nagymagyarország. Nemzeti ünnepen együtt ünnepel bel és külföldi magyar, összetart, külhoni testvértelepülések stb. Történelem nélkül ilyen nem lenne. És most nézd meg Szlovákiát: A Tátra területét leszámítva, majdnem minden kastély/vár (mármint az, amit nem romboltak le) magyar. És a szlovák turizmus leginkább ezekre koncentrál.


Az meg engem nem érdekel, hogy miből áll a víz vagy a levegő. Van,volt és lesz. Azmeg, hogy suliban a tanár mondja, hogy mit kéne ezen dolgok védelméért, suli után mégsem védi a környezetet. Luxus kocsival jár ide minden nap, ami biztos hogy káros. Ha ő teheti, akkor én is szennyezem, majd veszek egy kocsit, és telefüstölöm a légkört. Az meg kicsit sem érdekel, hogy mi miből van.

2014. máj. 7. 14:21
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Ez az elkeserítő. Ez a végtelen beles.z.arás a diákok részéről. Ma a diákokat semmi nem érdekli. Persze a való világot kivéve. Látszik mennyire naiv és buta vagy.
2014. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
De tessék, szerinted mit lenne fontos tudni? (már azon kívül, hogy a sutyi vagy a kurvinca meg vissza este a valóvilágba.) Mit kéne az iskolában tanítani kedves mindent tudó nagyokos?
2014. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az idegen nyelvek sokkal fontosabbak ennél. Vagy épp a matek, meg az informatika. Mert a kémiával max a laborban foglalkoznak, nameg az atombombák készítésénél.
2014. máj. 7. 14:35
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Es laborokra nincs szukseg. A kemiaoktatas rengeteg neves feltalalot adott a vilagnak akik egy csomo gygogyszert kifejlesztettek es le se tudnam irni hanyfelekepp konnyitettek meg a dolgunkat.

Mig a tori es az irodalom? Azok bolcseszeket adtak akik semmihez se ertenek de be tudtal magolni valamit es erre buszkek. Ha mar nincs tenyleges tudasuk.

2014. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tanulod a kémiát C4H10 halsz meg!
2014. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Te ugy tunik nem tanultad mert ez izobutant is jelent :D
2014. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy az olyan buta embereknek mint Te fölösleges bármit is írni. Atombomba. Cöh. Ebből jött az atomerőmű. Az hajtja a számítógépet, amit apuanyu vett neked, tudod?Az akkumulátor a telefonodban dettó kémia.
2014. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!