Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek magán tanúló?

Hogyan lehetek magán tanúló?

Figyelt kérdés
Magán tanúló szeretnék lenni.különösebb oka nincs hogy mért akarok az lenni csak jobb lenne nekem otthon tanúlni.gimnazium 9.osztályos vagyok hogy lehetnék magán tanúló?hogy működik ez?kell fizetni érte?

2014. szept. 22. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Mivel kiskorú vagy, ezért ezt a szüleidnek kell kérvényeznie az iskola felé, indoklás szükséges.

Pénzbe kerül hiszen az eddigi sulis órákat magán tanár fogja helyettesíteni, mert könyvből nem lehet megtanulni mindent matekból, kémiából, fizikából, nyelvekből stb. Nyilván vannak olyan tárgyak, amelyekhez ez nem szükséges.

Minden félév végén van osztályozó vizsga, aminél a teljes féléves anyagot számonkérik.

Nem mindig engedélyezik az iskolák csak nyomós érvek esetén, mert macerás leszervezni és egyébként sem szeretik, ha egy diák kikerül az iskolarendszerből.

2014. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

Nem szükséges indoklás, és nem kerül ki a diák az iskolarendszerből, hisz magántanulóként is az adott iskola tanulója marad. A Köznevelési Törvény értelmében a tankötelezettség iskolába járással és magántanulóként teljesíthető. Nem ahhoz kell nyomatékos indok, hogy magántanuló lehessen valaki, hanem annak megtagadásához.

A másik oldala viszont a dolognak, hogy egyedül, minden iskolai segítség nélkül kell az osztályozó vizsgákra felkészülnöd.

2014. szept. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
na igen és ha 2x leírtad a tanulót ú-val, akkor az már nem elütés úgy hogy hajts neki!
2014. szept. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

Első vagyok.

Ha valaki magántanuló lesz kikerül a szervezett iskolarendszerból és magán úton folytatja a tanulmányait.

Én nem vitatom el, hogy a Kötnevelési tv-ben ez a fő csapásirány, DE az iskolák gyakorlata teljesen mást mutat, nyomós indok nélkül nem fogják engedélyezni.

Egy dolog a szabályozás és más dolog a gyakorlat.

2014. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Igaza van az első válaszolónak. Ha nincs különösebb ok, akkor nem fogják engedélyezni, és ezzel az írással inkább örülj, hogy megtanítanak rendesen, és főleg helyesen írni!
2014. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
Az iskolának nincs döntési joga az engedély megtagadására. Ha az igazgató úgy látja, hogy a gyerek számára hátrányos lenne magántanulónak lennie, akkor KÖTELES a kormányhivatalt erről értesíteni, és az a gyámhivatal és a gyermekjóléti szolgálat véleménye alapján dönt. Ez sokkal nagyobb macera, mint a szülő bejelentését tudomásul venni, higgyétek el. Azon túl, ha gyerek nincs a fent említett szervek látókörében, akkor nincs indok a kérést megtagadni.
2014. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

dehogy kerül ki az iskolarendszerből, te jó ég...


Tanulói jogviszonya marad az iskolával, csak a tankötelezettségét magántanulóként teljesíti.


És mivel általában úgyis tudja az igazgató, mi áll a kérés mögött, nem szokták elutasítani a kérést (amit indokolni sem kell ráadásul, és ez bizony gyakorlat)

2014. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, az első olyan hülyeségeket ír, hogy az már fáj! De legalább a jó választ pontozták le! A törvény mint csapásirány, úristen! A törvény az TÖRVÉNY. Pont. Nincs vita, maximum a politikusok szeghetik meg, senki más földi halandó nem. Nem térhet el a gyakorlat a törvénytől, ez teljesen lehetetlen (kivéve, ha az illető a politikailag kedvezményezettek felső kasztjába tartozik.) Andizsuzsi válasza a tökéletes, indokolni nem kell, csak akkor tagadhatják meg, ha az a fejlődésedre hátrányos lenne. És nem kell érte fizetni, magadnak oldod meg a tanulást, úgy ahogy akarod, fizethetsz magántanárt, de az már a te magánügyed. Ettől függetlenül én sem ajánlom, ha a jelenlegi helyeden rosszul érzed magad, nem szeretnek, akkor próbáld meg kitalálni, mi lehet ennek az oka, és esetleg próbálj változtatni, ha nem itt, akkor máshol.
2014. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Istenem az utolsó olyan hülyeségeket ír, de legalább okosnak gondolja magát.

Muszáj indokolni, édesanyám 13 éve iskolatitkár Budapesten, több esetük is van évente, amikor magántanulóként szeretné folytatni a diák az iskolát. (sok sportoló jár hozzájuk, általános és középiskola egyben) Minden esetben kérnek

indoklást és amennyiben elutasításra kerül a kérelem, az általános indoklás az, hogy "nem javasolt, hogy a tanuló kikerüljön a szervezett iskolarendszerből".

Nem állítottam, hogy nem lesz továbbra is tanulói jogviszonya, csak azt, hogy a szervezett keretek közül átkerül magántanulói státuszba.

És igen, pénzbe kerül, mert a magántanárok igen komoly összeget jelentenek a családi költségvetésben.

Andizsuzsival mások a tapasztalataink, de legalább intelligens formában képes az ellenvéleményét megfogalmazni, amit köszönök neki.:)

2014. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
en magantanulo vagyok, annyit csinaltam, hogy beszeltem elotte az igazgatoval (meg anya is) aki megprobalt lebeszelni, de nem sikerult :D arra hivatkoztunk hogy frusztralo szamomra a tomeg es nem tudok koncentralni oran. ez tavaly novemberben volt es elfogadtak a kerelmem aztan kikuldtek a teteleket januarban levizsgaztam es kesz. juniusban ugyanigy. nem kellett magantanar sem, vagyis nem muszaj ha fel tudsz keszulni egyedul... nekem tesom baratnoje matematikus o segitett 2 orat a vizsga elott az tokeletesen eleg volt egy harmashoz... a tobbibol konyvbol keszultem teljesen egyedul.
2014. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!