Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek magán tanúló?

Hogyan lehetek magán tanúló?

Figyelt kérdés
Magán tanúló szeretnék lenni.különösebb oka nincs hogy mért akarok az lenni csak jobb lenne nekem otthon tanúlni.gimnazium 9.osztályos vagyok hogy lehetnék magán tanúló?hogy működik ez?kell fizetni érte?

2014. szept. 22. 07:50
1 2
 11/14 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

"Muszáj indokolni, édesanyám 13 éve iskolatitkár Budapesten"


Én 25 éve vagyok. És amióta "alapjog" a tankötelezettség magántanulókénti teljesítése, azóta nem kell indokolni.



"(5) A tankötelezettség iskolába járással, vagy ha az a tanuló fejlődése, tanulmányainak eredményes folytatása és befejezése szempontjából nem hátrányos, a szülő kérelmére magántanulóként teljesíthető."


Ezen nincs mit magyarázni. A törvény azt is leírja, hogy ha az igazgató úgy ítéli meg, hogy a fenti feltételeknek nem felel meg a tanuló, akkor mi a további teendő. A törvény értelmében viszont az iskola nem utasíthatja el a kérelmet, csak ha ahhoz a családgondozó vagy gyámhatóság határozatát csatolja.

A magántanulóság szempontjából teljesen mindegy, hogy a gyerek sportol, beilleszkedési problémái vannak, vagy a szülő maga akarja otthon tanítani. Amíg a tanulmányait folytatja, illetve annak eredményes befejezése várható, teljesen mindegy, hogy miért akar magántanuló lenni.

Persze más az eset, ha a gyereknél "borítékolható", hogy nem fog tanulni és eredményesen vizsgázni, de ők amúgy is a fenti szervek látókörében vannak, így azok tiltakoznak az engedély megadása ellen. Illetve ha valaki megkapta az engedélyt, de nem tanult, akkor a következő tanévben erre hivatkozva már meg lehet tagadni az engedélyt. De ezt minden esetben a Kormányhivatal, és nem az iskola dönti el.

2014. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Melyik iskolában dolgozik a kedves anyuka? Az az iskola illetve igazgató ugyanis törvényt sért, vagy nem ismeri a törvényt. Szomorú. Természetesen nem kerül ki a gyerek a szervezett iskolai keretek közül, egy adott osztály tagja, be van írva a törzslapra, van osztályfőnöke, vannak tanárai, és félévente számot ad a tudásáról.
2014. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egy olyan iskolában dolgozik az édesanyám, ahol egészen az első osztálytól az érettségiig kiemelt fontosságú, hogy az ellenvéleményeket a diákok intelligensen és agresszió nélkül hozzák egymás tudomására, sértegetés nélkül.Ergo megtanulják az emberi kommunikációt, anélkül, hogy sértegetésekben tobzódnának ismeretlenül. Tehát egy olyan oktatási intézményben, ahol vélhetően a stílusodból ítélve te nem tudtad volna megvetni a lábad.


Andizsuzsi, tegnap beszélgettem erről az édesanyámmal és annyit említett, hogy ők nagyon szoros együttműködésben dolgoznak a gyerek- és ifjúságvédelmi szervekkel és döntés előtt az esetek nagy százalékában egyeztetnek velük, a nemleges döntést is együtt hozzák meg, de az indoklás főként arra irányul, amit írtam, hogy nem javasolják, hogy kikerüljenek a szervezett keretek közül, tehát a rendszeres óralátogatás, osztályesemények stb.

Minden ilyen kérelem esetén beszélnek a szülőkkel és elvárják, hogy indokolják. Egyébként még annyit mondott, hogy minden iskola számára elsődeleges fontosságú kell, hogy legyen, hogy a gyereket, amíg lehet az iskola "falain" belül tartsa. Nyilván sportolók, külhoni tartózkodás stb. esetében ez nehézkesebb, mnt egy átlag tanuló esetén így nekik a legjobb út a magántanulói státusz.

2014. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

ma 11:42!


Én nem fogok vitatkozni, nincs is értelme. Van egy iskola, ahol az általad leírt gyakorlat van, van, ahol az általam leírt és van egy törvény, ami mindezt szabályozza.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy egy iskola elsődleges célja kell legyen, hogy az iskola falain belül tartsa a gyereket. Szerintem (és ez az én magán véleményem) az elsődleges célja az kell legyen, hogy a gyerek számára legjobb megoldást válassza. Ha ez a rendszeres iskolába járás, akkor azt, ha a magántanulás, akkor azt.

2014. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!