Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre megyek majd, és...

Egyetemre megyek majd, és arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel kell többet tanulni a középsulihoz képest. Nagyon sokat kell majd tanulni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 9. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen szakra mész, és milyen a mentalitásod. Ha csak az érdekel, hogy kettessel átcsusszanj, nem kell belefeccelned sok energiát, de ha jó átlagot szeretnél (ösztöndíj miatt, vagy csak mert jó érzés), akkor bizony sokkal-sokkal többet kell tanulni, mint a középiskolában.


Én ötödéves vagyok az egyetemen, és azt mondom, bármikor letenném még egyszer az érettségit, mert az a tananyag nyúlfaroknyi egy-egy szívatósabb vizsgámhoz vagy szigorlatomhoz képest.

Most 18 éves barátnőm sopánkodott, hogy neki milyen nehéz az élete, mert negyven oldalnyi anyagból írat velük a töritanár témazárót. Én erre megmutattam neki az arra a hétre kiadott referátumomat, és a hozzá elolvasandó anyagot: két db., egyenként 800 oldalas könyvet kellett bezúznom egy hét alatt, kiírni a lényeget, begépelni, megszerkeszteni, kinyomtatni, aztán kiállni harminc ember elé, és elnyökögni fél órában, miről is szól a témám.


Hát, ha erre voltál kíváncsi: igen, visszasírod még a gimit tanulás szempontjából. :P

2008. aug. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Annyit hozzátennék,hogy fontos lenne tudni, milyen szakra jelentkeztél. Van olyan szak, ahol tanév közben nem nagyon kell tanulni, csak vizsgaidőszakban, de akkor 1000-rel. Máshol meg hetente-kéthetente vannak leadandó feladatok, vagy zh-k. Szóval általánosítani nem lehet. De az biztos, hogy egész más lesz, nem kell napról napra készülni.
2008. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Többet de ha te könnyen tanulsz akkor biztos könnyebb lesz másokhoz képest neked. Amúgy általában év közben kicsit lazább de vizsgaidőszakban kemény nagyon. Illetve év közben is a zh-k, beadandók lehetnek húzósabbak. De minden nap nem kell tanulni általában úgy mint a középsuliban. Ennek is meg van a hátránya meg az előnye is.

Ne félj ha ott leszel ki fogod ismerni a dolgokat és menni fog minden a maga útján.

Egyre vigyázz ne vigyen el egy társaság nagyon negatív irányba. Persze kell bulizni, de mértékkel és nem a tanulás rovására. Ha pedig ösztöndíjat szeretnél első a tanulás aztán jöhet a buli.

Amúgy meg iskolája válogatja hol mi a dolgok rendje.


Az egyik előző hozzászólónak:

Persze hogy a barátnőjének sok az az anyag, de mindig az a nehéz ami előtt állunk. Ha már túl vagyunk rajta minden könnyebbnek tűnik. A másik meg hogy ha bekerül az ember egy fősulira, egyetemre más lesz, érettebb talán, meg hát idősebb is lesz és több mindent tud rövidebb idő alatt megtanulni, egyszerűen más lesz a gondolkodása. Szerintem legalább is, illetve én így tapasztaltam a környezetembe, persze mindig vannak kivételek.

2008. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én általánosítok: sokkal többet. De ha mindennap megtanulod, amit kell, nem lesz gondod a vizsgákon. Persze nagy a csábítás, mert az egyetemek sok szabadságot biztosítanak. Maradj hát következetes, és ne csak a vizsgaidőszakban vedd elő a könyveid.
2008. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!