Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen matek tudással képes...

Ilyen matek tudással képes lennék emelt szintű matek érettségit letenni 2 éven belül / bírnám a fakultációt?

Figyelt kérdés

A matematika sosem volt az erősségem, de szeretnék informatikai karra menni egyetemen, ahhoz viszont erősen ajánlott az emelt matek.


Tizedik osztályt kezdtem idén. Kilencedik osztályban hármas lett az év végi jegyem.


Magán matektanárhoz járok.


Tehát a kérdés: Megéri így fakultációval próbálkozni?



2014. szept. 25. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Én anno matekinfós voltam, harmadik év végén leadtam a matekot, mert nem bírtam, majdnem kettes lettem. 9-10. osztályban erős négyes voltam. És nem vagyok egy hülyegyerek. De ha kitartó vagy és szorgalmas, megpróbálhatod, de nem javaslom ilyen körülményekkel.
2014. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
A matematikáshoz elsősorban kitartás kell és szorgalom. Ha az megvan, menni fog. Ha nincs meg, nem fog menni.
2014. szept. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Juliusz48 ***** válasza:
Szerintem a matematika az amihez a szorgalom kevés. Ha nem érted felesleges vele kínlódni. Bár a műszaki végzettséghez nem árt a megoldóképesség gyakorlata, de az nem jelenti a megértést is. Informatikával viszont az tud szerintem jól boldogulni, aki a matematikai logikát kellően érti, és alkalmazni is képes, az élet megoldandó problémáinak elemi részekre bontásánál.
2018. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!