Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet e sikeres vizsgát tenni...

Lehet e sikeres vizsgát tenni iskola nélkül?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő. Adott pl egy iskola, legyen az akár egy egyetem. Ha nem jártam soha abba az iskolába, de odamegyek és fizetem utólag az x éves tandíjat, úgy hogy én otthon elsajátítottam mindent, akkor van e lehetőségem vizsgázni, anélkül hogy az adott iskolát elvégeztem volna?

2014. szept. 26. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

"Adott pl egy iskola, legyen az akár egy egyetem. Ha nem jártam soha abba az iskolába, de odamegyek és fizetem utólag az x éves tandíjat"


- Életemben ilyen abszurd dologról még sosem hallottam. Gyakorlatilag kizárt.

2014. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezért érdekelne engem is, mert hatalmas hülyeségnek tűnik, de tegyük fel hogy van egy bezárkózott megszállott ember aki évek alatt profi szinten elsajátított valamit egy szakmával kapcsolatban. Tehát megvan benne az a tudás mint aki igen jó átlaggal elvégzi az adott iskolát. Ő odasétálhat e valahová mondván hogy tudok mindent, szeretnék vizsgázni! Elé teszik vizsgalapot pl, megírja hibátlanra, számít e hogy elvégezte az adott iskolát, vagy elég ha mindent tud?
2014. szept. 26. 15:33
 3/5 Silber ***** válasza:

Az egyetemeken több esetben lehetőség van ún. "elővizsga" tételére. Ez azt jelenti, hogy felveszed a tárgyat, és a szemeszter elején a tanárok előtt bizonyíthatod a tudásod. Amennyiben megfelelőnek találják, kollokválhatsz.

Azonban néhány tárgy esetén ez igencsak körülményes, pl. laborgyakorlatok, szakmai gyakorlat, szakdolgozat vagy egyszerűen testnevelés. Emellett meg kell küzdeni azzal a ténnyel is, hogy sok tárgy (leginkább a reál szakokon) egymásra épül, így nem tudod felvenni a többi tárgyat, hacsaknem tudsz szerezni írásos engedélyt a megfelelő osztályról.

Összefoglalva: elméletileg kivitelezhető, de a gyakorlatban nagyon gyorsan verd ki a fejedből.

2014. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Erre voltam kíváncsi! :))
2014. szept. 26. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyakorlatot, szemináriumot végig kell ülni illetve tevékenykedni. Nemcsak vizsgákból áll az eegyetem. Előadásokra sok helyen nem kötelező bejárni, de erősen ajánlott, hiszen a tanár azt kéri vissza, amit leadott. Ha valaki az egyetem felé se néz, honnan tudná, mi a vizsga tananyaga.
2014. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!