Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van ha nem járok be iskoláb...

Mi van ha nem járok be iskolába hónapokon át?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok felköltöztem Budapestre ,hogy itt tanulhassak egy érettségi utáni szakmát.Nem nyerte el a tetszésem ,időpocsékolásnak tartom, főleg két éven keresztül.Arra gondoltam ,visszaköltöznék a családomhoz és ott elkezdenék egy másik képzést ami még érdekel,de idén ezt már nem tehetem meg (gondolom).Úgy tudom jár nekem a családi pótlék akkor is ha már elmúltam 18éves ,de még tanulok, illetve a diákigazolvány sem utolsó szempont, hiszen mindenhez kedvezményesen juthatok hozzá így.Ha kiiratkozok az iskolából akkor gondolom nem lesz érvényes a diákom,ha viszont csak nem járok be az iskolába ,akkor összegyűlik egy adott igazolatlan óraszám ,amiért reményeim szerint kirúgnak,de addig is van kedvezményem.Hát ilyen csodálatos álomképek vannak az én fejemben ,mert fogalmam sincs hogy működik ez a valóságban. valaki tudna nekem segíteni ebben az ügyben ?

2014. okt. 1. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre nem tudhatju ka választ. Iskolától függ: valahol lehet, hogy hamar megszűnik a tanulói jogviszonyod, máshol meg lehet, hogy év végéig senki sem foglalkozik ezzel.
2014. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Iskolafüggő, de ha államilag támogatott képzésre jársz tehát ingyenes akkor elég hamar megszűnik a hallgatói jogviszonyod, de legkésőbb félévkor.
2014. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ebből semmi problémám nem lehet,hogy nem járok be?max annyi hogy majd kirúgnak ?
2014. okt. 1. 21:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért, mit csinálhatnának még?
2014. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De, nem tudod igénybe venni a családi pótlékot, nem veheted igénybe a diákkedvezményeket stb. Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod, akkor onnantól semmi nem jár.

Azt, hogy az iskola fog-e rajtad valamit követelni anyagilag azt azért nem tudom, mert nem tudjuk milyenek ott a feltételek, ez sulifüggő. De a családi pótlék elvesztése és a diákkedvezmény elvesztése az fix.

2014. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de hivatalosan még odajárnék mert nem iratkozok ki. tehát a diákigazolványom addig érvényes amíg ki nem rúgnak,nem?
2014. okt. 1. 21:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ez a lényeg, hanem az, hogy az iskolának jelentési kötelezettsége van az állami szervek felé a családi pótlékod miatt. Ergo elég hamar borul a kártyavár a diákkedvezményekkel és családi pótlékkal együtt.
2014. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A diákod azért mindenképp tartsd meg utána is. Ugye amíg matrica érvényes rajta, addig utazhatsz vele, a BKV zombi nem néz utána, hogy kirúgtak-e azóta. Másfelől sok helyen még igénybe tudod venni a diákkedvezményt utána is. BKV-n nem javaslom az érvénytelen diák használatát, mert ha megnézik, buktál, akkor érdemesebb rendesen lógni. Moziban a nagyobb plázában többnyire megnézik a hátulját, vonalkód miatt, és akkor nyilván látják a matricát, illetve a hiányát, de Toldi moziban pl. simán odaadtam faarccal, kivette, nyilván látta hogy rég nem érvényes, mégis lesz@rta... Operában csak faarccal felmutatom messziről, gyroszosnál úgyszintén, és tuti nem fogja megnézni... De ha megnézik is, kockázat ugye csak a BKV-nál van, a többi helyen legfeljebb elmosolyodsz, és kifizeted az eredeti árat.(Utoljára a 2012/2013-as tanévre van érvényes matrica rajta, és celluxal meg is van ragasztva, de eltört, de a Toldiban, Operában, és gyroszosnál is mostanában használtam...)
2015. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azóta az Arénában is voltam moziban kétszer is, a három éve érvénytelen diákommal. Szóval mindenkinek javaslom, hogy tartsa meg még pár évig a diákját, gimi, szakközép, vagy okj után...:)
2015. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!