Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes átmenni...

Szerintetek érdemes átmenni másik iskolába?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, vendéglátó suliba tanulok szakácsnak. Most, hogy bejött az évközbeni gyakorlat rendes munkahelyen (3 nap gyaksza 2 nap suli) rettenetesen elvették a munkahelyen ettől a szakmától a kedvem. Ebbe a 3 napba gyakszi előtt mindig szorongok, fáj a hasam. A kollégák úgy beszélnek velem, mint a kutyával. Gondoltam átmegyek karosszéria lakatosnak másik suliba. Megéri? Ha csak a karosszéria lakatos szakmát tanulom ki sokat vesztek? Jelenlegi sulim 3 éves, és egy kicsit több van hátra, mint 1,5 év. Anyám mindig azt mondja ezt az idő már kibírod. Lassan már sokkal jobban szeretek bejárni suliba ebbe a 2 napba. Örömmel megyek suliba, ilyet se mondtam még de ez jelenleg így van. Munkahelyet nem lehet változtatni, de sulit igen. Igaza van anyámnak szerintetek, hogy ezt már kibírom? De én még 1,5 éven keresztűl nem fogom hallgatni a munkatársaim cseszegetéseit. Már hétvégenként is görcsölök, hogy "jaaj mi lesz hétfőn a gyakszin". Érdemes az említett karosszéria lakatos szakmára átmenni úgy, hogy akkor megint 9.-es leszek? Nekem nagyon megérné. Anyám van nagyon ellene. Hogy vehetném rá?

2014. szept. 15. 00:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak egy példa: múltkor is pontos időre értem be, pontban 7-re. Épp hogy átlépem a konyha ajtót. Az az első, hogy illedelmesen hangosan köszönök, jóreggelt kívánok. Az egyik konyhás nő odajon, (semmi szia v valami) "te mi a f***t álldogálsz itt, csináld már a dolgod!!" Közben abba az 1 minutum mp-be léptem be az ajtón. Otthon mondták, hogy védjem meg magam, de én nem vagyok az a beszólós típus. Akkor csak azt mondtam, hogy "elnézést megyek már". 16/f
2014. szept. 15. 00:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj át másik iskolába. Így nem érzed kicsit sem jól magad munka közben, nem bírnád ezt csinálni életed végéig.
2014. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Győzd meg anyukádat, hogy itt rosszul érzed magad, meséld el mindennap, mi történt éppen. De a durva megalázó bánásmódot egyáltalán nem kell eltűrni 16 évesen se, nyugodtan szólj vissza, ha méltatlanul bánnak veled. De az iskolában is panaszold el ezt a bánásmódot osztályfőnöknek, igazgatónak. Csak te vagy egyedül ezen a gyakorlati helyen? Ha nem, a többiekkel is így bánnak?
2014. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen egyedül vagyok sajnos tanuló :(
2014. szept. 15. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!