Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar viszonylatban melyek a...

Magyar viszonylatban melyek a legjobb egyetemek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vilagranglistan nem nagyon talalunk magyar egyetemet, de orszagos szinten nezve melyik a legjobb? Melyik diploma er a legtobbet? Meg nem tudom mi leszek, sok minden erdekel. Olyan munkat szeretnek valasztani, amivel nem okoz majd gondot a megelhetes.
2014. okt. 5. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban nem lehet rangsort felállítani addig, amíg nem egy adott szak tekintetében vagyunk rá kíváncsiak. Például lehet, hogy jó a Semmelweis Egyetem, de mi alapján is hasonlíthatnánk össze pl a BME-vel?
2014. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A világranglista a kutatás alapján van felállítva, a magyar egyetemeknek nincs elég pénzük kutatni.

A kérdés egyébként kicsit értelmetlen, mert én mondhatom azt, hogy a PTE nagyon jó egyetem, mert az orvos, fogorvos, gyógyszerész képzés magas színvonalú, de ha téged felvesznek a PTE FEEK-re ott csupa primitív, ostoba bunkóval fogsz találkozni, és zéró követelményekkel, mert a FEEK a PTE leggyengébb karja, míg az ÁOK a legerősebb.

A kérdést úgy érdemes feltenni, hogy eldöntöd, hogy mi szeretnél lenni. Mondjuk építész mérnök, és megkérdezed, hogy hol a legjobb az építész képzés az országban.

2014. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ja, alapvetően elég buta kérdés.


Ahogy írták, nem tudsz hasonlítani egy BME-t egy ELTÉhez, max adott szakma szempontjából. Az is relatív melyik ér többet...van aki egyikkel sem tud mit kezdeni.


Megélhetés és munka is olyan dolog, hogy faszám megélni fogorvosként, vagy programozóként, de én egyikhez se konyítok, és nem végezném őket szívből.

2014. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából kémia kivételével mindenből ötös vagyok, kémia négyes. Matekból vagyok nagyon jó, és német nyelvből (felsőfok), előrehozottan érettségiztem már informatikából ötösre, azt is szeretem. Természettudományos tárgyak nem a kedvenceim, biológia-kémiát kifejezetten utálom. Szeretek beszélni, emberek közt lenni, emberekkel foglalkozni. A gyerekeket is imádom. Tudok csapatban dolgozni, könnyen megtalálom a közös hangot kb bárkivel. Ezek alapján vmi irányt tudtok javasolni? :)
2014. okt. 5. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!