Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Szakváltás?...

Mit tegyek most? Szakváltás? Fontos! Többi lent mert hosszú!

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz és kicsit bonyolult!


Olyan problémám van hogy a jelelegi alapszak amin vagyok az nem igazán tetszik (II.éves vagyok) A 4 választható szakirány közül 1-el lehet elhelyezkedni. Valószínűleg arra szakosodom majd novemberben. De az egész szak olyan hogy tulajdonképpen nem is tetszik igazán és bármikor otthagynám csak már sajnálnám hogy kárba veszik az itt eltöltött idő. Az évfolyam egész jó de a tanári kar az nem annyira tetszik. Nem törődnek a teherbírással csak feladatokat adnak folyamatosan, minden hétre zh, beadandó, házi feladat, zh, beadandó.... Esküszöm várom a vizsgaidőszakot. De komolyan! És ha ezzel a szakkal végzek akkor el akarok kezdeni egy 2 éves FOSZ (Felsőoktatási Szakképzés) Képzést, a programtervező informatikus FOSZ-t. Ismerek is olyat aki elvégezte azt a szakot amin én vagyok most és jelenleg pont ezt csinálja. Még a szakiránya is ugyan az volt mint ami nekem lesz. Azt mondja sok ember akit kérdeztem hogy ez a 2 éves képzés azért jó mert nem megölni és agyongyilkolni akarnak a képzésen mint ennek a Bsc változatán (nem infós vagyok de sok olyan ismerősöm van aki arra jár) És tudásban kb ugyan azt kapod mint ott de itt meg akarják tanítani és nem megölni akarnak vagy kibuktatni. SZÓVAL A KONKRÉT KÉRDÉS : Csináljam végig amit most elkezdtem annak ellenére hogy van esély arra hogy csúzok 1 fél évet és mesterre egyáltalán nem akarok menni (hanem utána mindenképp a fent említett FOSZ képzésre) VAGY inkább már most hagyjam abba a francba és jelentkezzek újra februárban arra a képzésre ? És ér az annyit hogy valóban lesz vele egy jó munkám ? Bocsi hogy sokat írtam és kicsit zavarosan. Minden értelmes válaszolónak zöld kéz!


2014. okt. 5. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat a diploma az diploma, felsőfokú végzettség. Kell, olyan a magyar munkaerőpiac, hogy kell, nincs rá jobb szó, másképpen kezelnek egy munkahelyen ha van. Szóval csináld végig és igyekezz nem csúszni.

Ezt sem mondod milyen szak...

Utána a FOSZ képzés...

2014. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Földrajz. A szakirány pedig Geoinformatika lenne. Félek attól hogy ha elsőre nem csinálok meg egy tárgyat akkor az másodszorra sem fog menni. És akkor jöhet a 3/3 ami hogyha előkerül akkor tuti hogy itt fogom hagyni. Amikor elkezdtem akkor döntöttem el hogy semmiből nem 3/3azok. És minél tovább jutok tanulmányaim során annál jobban utálom a földrajzot :( pedig nem lenne szabad elfelejteni hogy szeretni kell a munkánkat/szakunkat. Hiszen az a fontos hogy azt csinálja az ember amit szeret. Az FOSZ képzés is ad egy olyan papírt amely igazolja hogy az adott területen te felsőfokú szakképzettséggel rendelkezel. Az informatika pedig az a terület ahol általában a tudást nézik a papír csak másodlagos. Köszönöm a választ!
2014. okt. 5. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!