Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a földrajz szak?

Milyen a földrajz szak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék földrajz szakra menni! Mondanátok róla valamit? Elhelyezkedési lehetőségek, a szak nehézsége, tantárgyak, élmények! Láttam már pár kérdést ilyen természettudományi szakokkal kapcsolatban, de konkrétan a földrajzzal nem! Érdemes egyáltalán erre a szakra menni? Egyébként a környezettan, vagy a földrajz a jobb?

Olvastam, hogy van terepgyakorlat, ami nagyon tetszene és jópofának találom, ez van a földrajz szakon is, vagy csak a környezettanon? Köszönöm!


2010. jan. 22. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én földrajzra járok, szegedre.

Nagyon szeretem :)

Nos nehézsége, igen nehéz. nem azt tanuljuk amitközép meg általános iskolában, ugye laikus meghallja, földrajz? mi az? habi... igen ám, aztán ha beülnének egy-két óránkra szemük fülük ketté állna.

Geomorfológia, geoinformatika, kartográfia, gazdaságföldrajzok, tremészetföldrajzok hogy csak néhányat említsek.

Persze majd jönnek, hogy büfészak meg mittudom én. csak próbálják ki egyszer.

Terepgyakorlat van, kötelező is meg szabadon választható is. Mennyiségük attól függ milyen szakirányt választasz magadnak.

Elhelyezkedés.. nos igen, reméljük lesz. Ez is attól függ milyen szakirányt választasz. Geoinformatikusra, Táj és környezetkutatóra jobban van kereslet mint egy idegenforgalmi szakiránon végzettre.

Édrekel még valami kérdezz bátran, majd még visszanézek.

2010. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Ha kérdezhetek, akkor élek a lehetőséggel!:D

Én matekból elég gyenge vagyok( a humán az erősségem!), tudom, hogy van matek mindenhol, de itt milyen erősségű? Szenvedni kell vele sokat, vagy azért könnyebben is megtanulható? Egyáltalán hány féléves tárgy a matek?

És az probléma, ha színtévesztő vagyok? Befolyásol ez valamit? A pirossal vannak gondjaim, meg egy kicsit a zölddel! Van egyáltalán vizsgálat, ami ezt kiszűri a suliban és akár elutasíthatnak?

2010. jan. 22. 18:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és a környezettan az rosszabb, vagy jobb, mint a föci szak? remélem rosszabb, ha már a föci a célom!:D Köszi!
2010. jan. 22. 18:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nah akkor szépen sorban

mint írtam, Szegedre járok, az itteni képzésről tudok csak nyilatkozni. íamúgy te hova szeretnél menni?

matek: 1. félévben van, kb a középiskolás anyag, itt-ott kiegészítve, ez nem olyan angyon nehéz. aztán ez is, mint sok más szakirány fügő, geoinformatikán van matek geoinformatikusoknak, na az elég kemény, táj és környezetkutatón kedd az egyik órán deriválni, integrálni. idegenforgalmon, illetve terület és településfejlesztőn nincs több matek.

Színtévesztés: nincs rá semmiféle szűrés, viszont van olyan gyakorlat, ahol különböző színekkel kell jelölni különböző felszíni formákat, de ezt kijátszhatod ha olyan színnel jelölsz amit biztosra tudsz hogy az, jelmagyarázatban pedig jelölöd hogy az mit jelent, megoldható.

Környezettan. Nos az egyik legjobb barátnőm környezettanra jár. nem mondom hogy rosszabb vagy jobb, matek ott is az van mint nálunk 1. félévben, külön matek nekik sincs utána, ott viszont kémiai számolásnál elengedhetetlen. Nekik is kell olyat tanulni amit később nem fognak használni, nekünk is.

Mikor jelentkeztem ugyan így a kettő közt (vagyis inkább 3, mert még a környezetmérnök is volt) döntöttem. Úgy gondolom, hogy a környezettannal nem érnek annyit mint egy környezetmérnökkel. A földrajzzal pedig nem lehet összehasonlítani érdemben, mert teljesen mást tanulnak.

Ha a földrajz érdekel válaszd ezt. Ha legalább annyira a földrajz mellett a kémia, biosz, fizika is, akkor pedig a környezettant.

2010. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja az ott nem kedd hanem kell, nem is tudom hogy lett belőle kedd :D
2010. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is a miskolcin gondolkodom, vagy esetleg az egrin, de az messzebb van! Azt hiszem a föcit választom és elmegyek terület- és településfejlesztés szakirányra!

Egyébként külföldi programok vannak? És ha koleszos vagy, akkor írnál egy két szót, hogy milyen a kolesz?

2010. jan. 23. 08:16
 7/11 anonim ***** válasza:

én Szegedre járok nem Miskolcra, valamit félre olvastál :)

nem koleszos vagyok, így arról nem nagyon tudok mit mondani. Akit ismerek és koleszos, ők jól érzik magukat, járnak bulizni, elvannak.

Lehet menni erasmusra, ezilyen külföldi program, fél évre lehet kimenni, de nálunk pl 3.5ös átlag kell legalább hogy megpályázhasd. Nálunk főként németországba lehet menni, de azt hiszem van 1 vagy 2 hely amerikában is.

2010. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szegedet akartam én is írni, csak Miskolc járt a fejemben!:)
2010. jan. 24. 10:51
 9/11 anonim ***** válasza:
ha megírod az msn címed privátban felveszlek, akkor tudok mutatni anyagokat amiket majd tanulnod kell :)
2010. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

elküldtem neked az e-mail címemet!

Két üzit küldtem, mert az elsőnél nem akarta a kukac jelet kiírni, így a másodikban küldtem el az e-mail címet!( de lehet az elsőnél is benne hagytam, nem emlékszem már!)

2010. jan. 24. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!