Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén felvételizek felsőoktatás...

Idén felvételizek felsőoktatásba. Két szak közül vacilálok az egyik a Szte földrajz (geoinformatika) a második ugyancsak szte környezettan (környezetminősítő és környezeti kockázatbecslő). Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Várom az tapasztalatokat az ott tanultaktól.Melyik szaknál szaknál kamatoztathatom a legjobban a bele fektetett energiát?
2011. jún. 20. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
szia. őszintén szólva mindkettő rossz...most tényleg nem azér,h bántsalak. tesóm az utóbbin végzett,éppen pályakezdő munkanélküli.
2011. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Én pár napja végeztem BSc-n (Földtudományi kutató, így elég jó betekintésem van mind két területre).

A környezettan sokkal érdekesebb, izgalmasabb, több a kihívás,nehezebb is, de sajnos nem nagyon van már munkahely, telített a szakma. A Geoinfósok után már bsc után is kapkodnak! Elég jó a fizetés! A tananyag is elég egyszerű igazából Idrisi, Arcview, SPSS. stb. van a középpontban. Kis gyakorlással, elég könnyű. Viszont én személy szerint nem szeretek egész nap a gép elött ülni, de ha már terepi felmérést/adatgyűjtést is te végzed nem csak az "infós" részt úgy kicsit szinesebbé tehető a munka! Én Debrecenben végeztem ott a geoinfó a legkönyebb, Szegeden kicsit nehezebb, de nem a tananyag miatt!

Remélem segítettem! Minden jót! Írj ha van még kérdésed kedves leendő Kollega! :)

2011. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!