Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy visszahúzódó, nem túl...

Egy visszahúzódó, nem túl kommunikatív ember ne menjen tanárnak, igaz?

Figyelt kérdés
2014. okt. 6. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

A tanár feladata az, hogy tanítsa a diákot. Ehhez kell kommunikálni, és több ember előtt 'szerepelni'.

Szerintem egyértelmű a válasz.

2014. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy nagyon csendes, szinte alig észrevehető embert, aki igen keveset beszélt. És mégis tanár lett, jól tanít, szeretik a diákjai.

Az, hogy valaki visszahúzódó, az nem azt jelenti, hogy nem tudja jól átadni azt a tudást, amit kell. Egy óra megtartása nem egy színpadi előadás.

2014. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Viszont sok gonosz diák van, erre fel kell készülni lelkileg, és ott akkor tudni kell kezelni a helyzetet, mert arra nem lehet előre felkészülni. Csendes, visszahúzódó tanárok is jók, ha tanítanak és elmagyarázzák, amit nem értenek a diákok. Ha az szeretnél lenni, akkor nem hiszem, hogy rossz tanár leszel.
2014. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a visszahúzódó tanárokat könnyen semmibe veszik a diákok. Főleg ált.iskola felsőbb tagzota, középiskola(itt nagyon). Többynire aki ilyen tanár nem tud fegyelmezni annyira, kedves, a diákok meg ezzel csúnyán visszaélnek, lógnak, feleselnek, végigpofázzák az órát...

Esetleg egy alsós tanárniné, akinél ez még elmegy, de a kommunikációs kézség még itt is fontos. Kicsit könnyebb az alsósokkal, de már itt is vannak nehezebb esetek.

Szóval én nem ajánlanám, hogy így tanár legyél.

2014. okt. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szakközép és szakiskolába ne. A diákok megesznek reggelire. Gimnáziumban, vagy még inkább egyetemen próbálkozhatsz.
2014. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csak gimnaziumot ajanlanek kezdesnek ,ha ilyen a temperamentumod.Es aztan egyetemet,ha van ra lehetoseg.Tanarnak lenni annyi,hogy adok-kapok.Nem egy seta a rozsakertben.Es bizony kommunikalni kell.Ez a lenyege.S ha a diakok megerzik ,hogy bizonytalan vagy akar magadban ( foleg akkor) vagy abban amit csinalsz,akkor veged.24 evesen kezdtem tanitani, egy szakkepzoben.Nagyszeru tapasztalat volt.Kemenyen,felkeszulve es nyitottan. Nekem bevalt.
2014. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én ismerek egy eredetileg nagyon visszahúzódó fiút, aki végül egyetemi tanár lett, és pár hónap után egész jól belejött. A diákjai is szeretik. Talán inkább azon múlik, ki mennyire fejlődőképes. Tinédzserkorban sok fiatal inkább visszahúzódó, de felnőtt korára kinyílik.
2014. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!