Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek belefáradtam a...

Mit tegyek belefáradtam a tanulásba?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben fogok érettségizni ìgy fontos lenne hogy maximálus sebességbe kapcsoljak de nem megy mert valami "eltört" bennem. Olyan érzésem van mintha nem lett volna nyári szünet. Egyáltalán nem vagyok kipihent. Tavaly tanulási nehézségeim miatt éjfélig tanultam. Most egyáltalán nem vagyok hatékony. Nem érdekel semmi csak vagyok. Sehol egy mosoly. Tanulmányi eredményeim borzasztóak olyannyira hogy a tanáraim a szüleimmel akarnak beszélni. Állandóan fáradt vagyok és egyáltalán nem fog az agyam. Szerintetek mi a bajom? Mit tegyek hogy visszanyerjem fáradhatatlan szorgalmas énem? Félek hogy az érettségim fogja látni a kárát ha ez ìgy megy tovább

2014. okt. 7. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez még csak az első hónap, nincs semmi veszve (és eddig is tanultál)

Használd ki mondjuk ki a következő hétvégét, csinálj dolgokat amik kikapcsolnak és ne parázz az érettségi miatt.

2014. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
stressz, javaslom fogadd meg az előző tanácsát és tegyél olyan dolgokat,ami feltölt ért valamilyen hatás mostanság?
2014. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszònöm a tanácsokat.

Hát elcsesztem az elsö dogát és azóta lelkileg kivagyok. Szerelmem se volt soha most pedig nagyon vágyok vkire. És mivel ninvs igy magambafordultam belülrôl emésztem magam

2014. okt. 7. 18:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincsen nálatok iskolapszichológus? De a barátaiddal is tölthetnél egy kis laza időt. Ne tanulj akkor, amikor már leragad a szemed, annak semmi hasznos eredménye nem lesz, a kialvatlanság viszont tovább csökkenti a teljesítményt. Írj vázlatot, csak a lényeget tanuld meg, ne mindent szó szerint. Nem lehet, hogy túl nehéz iskolába jársz?
2014. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Elszoktam menni néha barátnöimmel de utánna lelkiismeretfurdalásom van h nem tanultam helyette

El tudom végezni igaz megszenvedek rendesen 4.7 átlagért

2014. okt. 7. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod: ha akkor tudsz normálisan működni, ha megadod a testednek-lelkednek a neki szükséges kikapcsolódást. Mi akarsz lenni? Sok pontot igénylő egyetemre pályázol? De még ott is lehet duplázni. 4,7 az szép, de akkor mi az, hogy borzasztóak a tanulmányi eredményeid? Nem a szüleid nyomnak agyon a követelményeikkel?
2014. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4.7-es átlag az nagyon jó. Én 11. osztályos vagyok és én pont az ellenkezőjét tapasztalom magamon. Lekopogom, de eddig egész jól sikerültek a dolgozatok, jól feleltem, holott tavaly kicsit ellazáskodtam a dolgokat, bár a 3-as megvolt mindig. Mivel főiskolára készülök, ezért rá kell húznom. Tényleg nem jó éjfélekig tanulni, én max 22-22.30-ig csinálom, utána fekszek lefelé. Emellé még bejárós is vagyok, reggel korán kelek, sietek stb. Tanulj vázlatszerűen, és tényleg ne szószerint magolj
2014. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A Corvinusra készülök. Azt érzem mintha leszívták volna az agyam. Nem tudok érveléseket ìrni. Pedig régebben nagyon jókat ìrtam. Szétvagyok esve
2014. okt. 7. 20:58
 9/13 A kérdező kommentje:
Ên is bejáros vagyok. Napi 5 órát alszom. Reggel a buszon is tanulok
2014. okt. 7. 21:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Mért 5 órát alszol? Az kész öngyilkosság, nem normális. Hánykor fekszel, hánykor kelsz? Tessék korábban lefeküdni, már meg is van a válasz a kérdésedre. Ha az embernek 8-9 óra alvásra van szüksége, akkor az nem lehet tartósan 40%-kal kevesebb!
2014. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!