Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szinten szeretnék...

Emelt szinten szeretnék érettségizni történelemből, de mivel csak középszinten tanulom, a tanárom azt javasolta, hogy járjak magántanárhoz. Elmondhatom neki, hogy erre nincs pénzem, vagy találjak ki valamit?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túl hosszú lett a kérdés, bocsánat.

Szóval, a lényeg, hogy csak középszinten, heti 3 órában tanulok törit, és a csoportból kb. 4-en szeretnénk emelt szinten érettségizni, három fiú és én. A tanárunk szerint ez kevés, és azt mondta, érdemes lenne magántanárt keresni, aki felkészít, mert ő nem vállalhatja. A többieknek ez nem gond, már kerestek is, de nekem nem fizetnék ki a szüleim, viszont ezt így nem szeretném megmondani a tanáromnak, nekem is kínos lenne, meg szerintem neki is. Eddig csak annyit mondtam rá, hogy "majd, mert még az sem biztos, hogy szeretnék emeltezni". Arra gondoltam, hogy akkor egyedül készülök fel, de félek, hogy az úgy meg nem fog sikerülni.


Szerintetek?


18/L


2014. okt. 9. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed? El merd-e ezt mondani a tanárodnak? Igazából teljesen mindegy, hiszen mondta, hogy ő nem tud mit tenni.
2014. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

miért nem mentél törifaktra?


Esetleg az osztálytársaiddal nem tudod megbeszélni h járjatok együtt, kiscsoportban egy tanárhoz?

2014. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Történelemhez pont nem kell magántanár, mert készség szinten csak az esszékre kell felkészülni. Megtanulod a könyveket, kitöltöd a régebbi évek feladatsorait és gyakorlod az esszéírást. Biztos vagyok benne, hogy ha nem is a tanárod, de egy az iskolából kijavítja azokat és elmondja pár szóban, hogy mit kellene változtatni.
2014. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egyedül készültem fel az emelt történelem érettségire és elég jó eredményt értem el, szóval fel lehet egyedül készülni csak kellő szorgalom kérdése.Az előző évek feladatai és javító kulcsai nagy segítséget jelentenek, az eszé írást pedig gyakorolni gyakorolni...és minél több forrást olvasni és értelmezni.
2014. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!