Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem rossz a magyar...

Csak szerintem rossz a magyar oktatási rendszer?

Figyelt kérdés
2014. okt. 10. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2014. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általános iskola, középiskola, felsőoktatás? Mire gondolsz? szerintem a közoktatásban is és a felsőoktatásban is szükség lenne változtatásokra, de túl általános a kérdésed. Amúgy annyira nem fekete-fehér minden ebben a témában szerintem...
2014. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
középiskolára gondolok
2014. okt. 10. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát… Aki elolvassa itt a kérdéseket, az láthatja, hogy rossz a magyar oktatási rendszer.
2014. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd. Az oktatási rendszeren lehetne jócskán mit javítani, igen. de ha a hozzáállásod jó, nem vesztesként fogsz érettségizni.
2014. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg része van amin javítani kéne de alapjában nem rossz. Nézd meg az átlag angol vagy az amerikai középiskolákat,sehol nincs a színvonal itthonhoz képest.
2014. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
sehol nincs ja, de ha megnézed ott még is vannak szakemberek, értenek ahhoz, amit elvégeztek(ki jól, ki kevésbé jól), jól élnek, nincsenek anyagi gondjaik, ha ezeket nézed az a végeredmény, hogy még is jobb ott az oktatás, mert megtanítják neki az élet alap dolgait(amit itt nem nagyon), onnantól kezdve a saját döntése, hogy mit és mennyire tanul. Én szerintem egy jó oktatás olyan, hogy a általános és középiskolai években megtanítja az alap dolgokat. Nyelvtanból például a tananyag teljesen lényegtelen... 2% ha értelmes. Nem tanít meg helyesen írni, helyesen beszélni. Mindenféle olyat tanít amire nincs szükség. Kémiából a tananyag 90%-a lényegtelen, Fizikából szintén, Földrajzból szintén, történelmet túl részletesen tanítják, az irodalomnak megint nincs sok értelme, a matekot is lehetne csökkenteni, ének óra felesleges, rajz órának szintén nincs sok értelme, mindennapos testnevelés jó lenne, de az én sulimban értelmetlen ahogy megy(mindig csak felmérések, meg ilyenek, így alig mozgunk valamit pedig az lenne a lényege, hogy ugye mozogjunk), tánc óra, amin mindent csinálunk csak nem táncolunk az is értelmetlen, lehet van amit kihagytam. Összességében a középiskolai évet csökkenteni is lehetne. Ezek után kéne egyetemen mindenkit specializálni valamilyen szakra, ki mit szeretne csinálni, így nem az lenne mint most, hogy tanulunk mindent, de nem tudunk semmit gyakorlatilag.
2016. máj. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
még kimaradt a gyakorlati rész... az például egyáltalán nincsen, aki most elvégez egy gimnáziumot, nem tud megmaradni a világban, mert semmit nem tanítottak neki róla mit, hogy kell csinálni, gondolok itt az adózásra például... vagy van aki egy csekket nem tud feladni... ennyit a magyar oktatásról...
2016. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!