Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem érzem magam késznek az...

Nem érzem magam késznek az egyetemre! Milyen megoldást válasszak?

Figyelt kérdés

Biológia szakos hallgató vagyok, 17 éves. Nem érzem magam késznek rá, hogy egyetemen tanuljak. Úgy érzem, nálam mindenki sokkal motiváltabb, buzgóbb, tényleg ezt szeretnék csinálni, én meg csak azért vagyok ott mert felvettek. Nem szeretem se a távolságot, se a tananyagot. Tudom, az alapozó tárgyak mindig nehezek, de én nem is szeretnék igazán biológiával foglalkozni életemben, ilyen mélységekben. Nem szeretnék kutató lenni vagy ilyesmi. Minden vasárnap és a hét elején teljesen depressziós vagyok, amiért vissza kell utaznom. A családban mindenki diplomás, a nővérem nem vették föl az egyetemre így én vagyok az "egyetlen reménység", nekem viszont egész más elképzeléseim vannak.

Ha már elkezdtem az egyetemet, megtehetem azt, hogy félbehagyom és elmegyek OKJ-s tanfolyamra? Akkor később folytathatom államin? Vagy akkor bukom az egészet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 11. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
17 évesen te még is hogyan tanulsz Egyetemen?
2014. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Napfonat válasza:

17 évesen miféle egyetemre jársz? Egyébként nyugodtan félbehagyhatod, halaszthatsz. Elmehetsz világot látni, dolgozni egy kicsit, majd visszatérhetsz, és befejezheted.

De erősen ajánlanám, hogy legalább 1, de inkább 2 évet végezz el, és utána halassz.

2014. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szegedi tudomány egyetemen tanulok, előbb mentem iskolába és évvesztes is lennék. Így.
2014. okt. 11. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!