Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a nyelvvizsgázás legvégső...

Mi a nyelvvizsgázás legvégső határideje, hogy az még beleszámítson az egyetemi felvételi pontszámba?

Figyelt kérdés
2014. okt. 13. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Április.
2014. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idén azt hiszem július 10.-ig volt lehetőség pótolni a dokumentumokat. Addigra kell, hogy a kezedben legyen a bizonyítvány. Előtte rengeteg idő telik el mire a kezedbe kerül a nyelvvizsga bizonyítvány. Szerintem legkésőbb májusban kell elmenned nyelvvizsgázni, hogy még időben a kezedbe kerüljön a bizonyítvány.


Tegyük fel májusban elmész nyelvvizsgázni, körülbelül 3-4 hét amíg meg lesz az eredménye, ekkor már június van. Ezután újabb 3-4 hét amíg elkészül a nyelvvizsga bizonyítvány és ekkor már bizony júliust írunk. A BME nyelvvizsga központban április közepéig kell jelentkezni a májusi vizsgára. Szóval érdemes nagyon időben elkezdeni utána nézni és készülni rá.


Én tavaly márciusban voltam nyelvvizsgázni, és májusban kaptam meg a bizonyítványt róla. És emlékszem rengeteg kérdés volt itt június környékén, hogy van-e még esélye most vizsgázni, hogy még beleszámítson a pontokba. Nem, nincsen rá lehetősége. Nem szabad az utolsó utáni pillanatra hagyni.

2014. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, a nagy körmondatok lényege, egyetértek az első válaszolóval. Áprilisban jelentkezz legkésőbb a vizsgára.
2014. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!