Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik csak a pénz miatt választ...

Akik csak a pénz miatt választották a szakjukat, de egyébként más érdekelte, hogy voltak képesek elvégezni?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy azért végezte el, mert azzal sokat lehet keresni.

2014. okt. 15. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon csak a mérnökök és az informatikusok keresnek jól, esetleg még egyes közgazdászok. Nekem több ismerősöm is van aki villamosmérnöknek vagy gépészmérnöknek ment, mert a matekot kirázták a kisujjukból és, mert megfizetik a mérnököket. Illetve van egy srác aki matematikusnak tanul. Amikor kérdeztem tőle miért erre a szakra ment azt mondta, "mert biztos lesz munkája, ha elvégzi és, mert jó matekból. De legszívesebben rendőrnek ment volna, mert az annyira izgalmas csak ugye a rendőröket nem fizetik meg".

A lényeg, hogy hiába megy valaki olyan irányban tovább tanulni ahol csak a pénz motiválja, ha nincs meg benne az affinitás. Már pedig elég keveseknek adatott meg a jó reál érzék, nekik szerencséjük van és képesek elvégezni ezen szakokat és elsajátítani a képességeket amik kellenek az adott szakmához. A többség viszont szó nélkül lemorzsolódik, elég megnézni az arányokat, hogy mennyien buknak ki az első év végére.

2014. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A lényeg: csináld azt ami érdekel!
2014. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az élelmiszer, a lakás, a meleg a lakásba, az ivóvíz nem ingyen van..

Mehetsz büfészakra, mert az érdekel, de ha alig fogsz tudni elhelyezkedni, akkor...? Fényevő leszel?



Mehetsz környezetmérnök vagy mit tudom én.. kommunikáció szakra pl mert az érdekel, de másfél év munkanélküliség után kiköthetsz a gyárban nettó 70-ért....

2014. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!