Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem járok be...

Mi történik, ha nem járok be egyetemre?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves, de már annyira utálom a szakom, hogy hihetetlen, ráadásul rájöttem, hogy nem is szeretnék vele semmit kezdeni. Ki szerettem volna iratkozni, de a szüleim azt mondták, hogy ha megteszem, nem támogatnak semmiben a továbbiakban. Már alig járok be suliba, most lett volna ZH-m, de arra se mentem be. Nagyon furdal a lelkiismeret, mert én egyébként szívesen tanulnék, de olyan dolgot, ami tényleg érdekel és szeretnék vele foglalkozni a későbbiekben. Februárban szeretném újra beadni a jelentkezést teljesen más szakra meg persze újraérettségiznék. Ezt mondtam a szüleimnek, de nem értik, mindig csak én vagyok a sz*r. Mi lesz, ha nem járok be? Államilag támogatott helyen vagyok amúgy (tudom, tudom, hogy sokan lennének a helyemben). Tanácstalan vagyok.
2014. okt. 16. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi sem történik, keresni sem fog senki, ez nem középiskola. Első félév a türelmi idő, még visszafizetési kötelezettséged sem keletkezik ha nem teljesíted a félévet, kivéve, ha a felvett de nem teljesített krediteknek van díja a TVSz-ben, akkor azt bevasalják rajtad ha otthagyod a szakot.

A szüleid az más más kérdés...

Egyébként milyen szak?? És mi érdekelne jobban..

2014. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Milyen szakra jársz?
2014. okt. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anglisztika
2014. okt. 16. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz?
2014. okt. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig akkor inkáb biratkozz ki, mert most ennyi idő után még nem kellene akkor viszszafizetned a tandíjat

(mondg meg a szüleidnek is, lehet nem tudják)

2014. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem jársz be pl lszemináriumra, akkor valószínűleg nem fogsz jegyet kapni arra a tanegységre (mert max háromszor lehet hiányozni) meg nem lesz meg az a kredited, előadásnálmeg lemaradsz az anyagal és esetleg nem fogsz tudni levizsgázni
2014. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!