Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz matekosok! Hogyan,...

Rossz matekosok! Hogyan, miből készültetek fel a matekérettségire?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Tankönyv?
2014. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire vagy rossz matekos, de:

1)végigmentünk a témákon órákon, a házikat mindig megcsináltam

2)studiumgenerale.hu, ezek a korábbi érettségi feladatok, csak témakörönként rendszerezve, és a megoldás is ott van, tehát egyedül istudsz haladni pl. mikor a térgeomatriát (azt én hogy utáltam, ki ishagytam azt a feladatot érettségin:DD) veszitek, megcsinálsz egy csomót gyakorlásnak pluszba otthon, leellenőrzöd, az első néhány biztos menni fog, mert nehézségi sorrendben vannak

3)a függvénytáblát forgattam, hogy tudjam, mi hol van, hiszen ez lesz (meg a számológép) a segítséged érettségin, sokan 2 függvénytáblát is beszereztek (fehér és sárga), és mindkettőt bevitték (+órán te is számolj velük, számolj utána a gépeden, hogy megismerd a különböző funkciókat pl. logaritmus)

4)néha elmentem korrepetálásra, ha valami nagyon nem volttiszta, de oda már konkrét kérdésekkel, feladatokkal érkeztem, vagy volt aki csak simán a tanárt megkérdezte, hogy ezt hogy kell megoldani, mert itt és itt, a 10. lépésnél elakadt (nyilván ha azt mondod neki, hogy egy egész témakört nem értesz, nem tud segíteni, de ha gyötröd magad te is rátudsz jönni dolgokra, komolyan, én se gondoltam volna)

Nekem így lett ötös az érettségim, pedig előtte billegős négyes voltam, nemegyszer 3,6-ra kaptam meg.

Sok sikert, remélem hasznát veszed!

2014. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mit meg nem adnék egy billegő négyesért :D Sajnos én mindig leginkább egyes voltam matekból,legfeljebb kettes.Sosem buktam meg,sosem voltam pótvizsgán,sőt,valami mágikus hatásnak köszönhetően mindig 3-as voltam év végén,talán egyszer nem.(Igazából 4,5 az átlagom,a matek-fizika nem megy.Kémiából is ötös voltam.) Sajnos nincs szerencsém matektanárokkal.Órákon sose csinálunk olyan példákat,amiket a dogákban,háziban visszakérdez.11-en avgyunk kb. a matekcsoportban,de 9-en magántanárhoz járnak,én is,csak nagyon kevés az a heti 1 óra,de többre nincs pénzünk. :/ Magyarázás 0,és aki kérdezni mer,azt kiröhögi a többi,+ üvölt csak vele 10 percet a matektanár,hogy mekkora hü[e,hogy nem érti; ez velem is előfrodult jópárszor,így eléggé önbizalmam és kedvem sincs az egészhez.

11-es vagyok,de úgy gondoltam,már jobb most elkezdeni készülni az érettségire,meg gyakorolni.Hogyan kezdjem?Az elmúlt évek órai vázlataira aligha támaszkodhatok. :/

2014. okt. 19. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!