Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment szak mennyire húzos? És ha angolul tanulnám?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel és szeretem a gazdaságit, érettségit is teszek belőle.(Emeltbe is gondolkozom, de ez azon függ hogy a tanár segít e felkészülni.)

Matekból szar vagyok. Tudom tudom. "Akkor ez nem nekem való". De nem jegyben vagyok szar, csak annyira nem érdekel a matek 80%-a hogy a dolgozat utáni napon elfelejtek mindent.

Gazdasági matekkal nincs semmi bajom, mert annak látom értelmét.

Mennyire lehet húzos ha úgy döntök ezt tanulom fősulin?


2014. okt. 20. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

meg lehet csinálni, egyébként sztm hagyd a közgéz érettségit csináld meg a matekot és a törit jól...amúgy a gazdmatek az analízis és a valszám... még operációkutatás van meg stat1, stat2...ha már gazdasági kar, akkor menj inkább pénzügy-számvitelre és szakosodj pénzügyre...a tárgyak 60%-a kb azonos, de mégis kvalifikáltabb tudást ad, mint a gm...

a matek miatt ne aggódj analízisből azokat is tömegesen vágják ki analízisből, akik 90% feletti emelt matekkal jönnek, mert azt hiszik nem kell tanulni, nekem csak közép matekom volt bár az 98%-os és az első vizsgán átmentem...

2014. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

azt írod,h szar vagy matekból,de nem jegyben..

szerintem nem is azon függ,h most a suliban hanyasra teljesítesz,hanem hogy reál beállítottságú vagy-e.

Sokan úgy fogják fel,h maajd megy a matek,majd tanulnak és menni fog,nem kell tanulni a gimiben.Hát én meg tapasztalatból mondom,h ha valaki reál beállítottságú,akkor az igenis használja ki a középsulit,v gimit és szerezzen egy erős alapot.

Én középszintű érettségit írtam,de nem is ez a lényeg,hanem hogy a 4 év alatt folyamatosan készültem . Őszintén nem tudom,h elég lesz-e az analízis vizsgához. Azért nem lett volna hátrány,ha faktnak felvettem volna és megadja az alapot.

2014. okt. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Tapasztalatból mondom nem fogsz te ott olyan matekot tanulni aminek "látod az értelmét".

Nézz bele egy analízis, vagy lineáris algebra tankönyvbe csak a poén kedvéért.

2014. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!