Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tanuljak? Gyógyszerészetin...

Hol tanuljak? Gyógyszerészetin? Orvosin? Fogorvosin? Pszichológián? Közgazdasági szakokon? Biológián? Vagy esetleg végezzek el két egyetemet?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén a pszichológia iránt vagyok elhivatott, nagy álmom,hogy tréner legyek és könyveket írhassak. Van a családomban író szóval nem annyira légből kapott ötlet :D Szeretnék motivációs könyvet írni,emberekkel törődni. Tudjuk ,hogy ez sajnos túltelített,bölcsészkar,büfé meg ki hogy hívja és munkát találni vele nem lehet.


A többi dolog számomra kompromisszum lenne,az orvosi felé húz még nagyon a szívem de az annyira sok sok év és az mellett végképp nem lehet dolgozni nyáron se,hogy félrerakjak pénzt.Fogorvosi meg persze nem öt év,mint ahogy hittem hanem utána még xy év szakosodás ott is van.

A biológiát is nagyon szeretem szívesen foglalkoznék kutatással majd humánbiológia és idegtudományok területén.


A másik ötletem,ha tényleg ennyire nehéz elhelyezkedni a pszichóval akkor mellé esetleg valami közgazdasági szak,az sem áll tőlem távol és nem biztos hogy baj lenne,ha belelátok a pénzügyekbe,ha esetleg magán rendelőt szeretnék majd nyitni.

A gyógyszerészetin tuti szívnék a kémiával,de én az a tipus vagyok aki kellő szorgalommal mindent kiszenved és megbír tanulni,igen ám de milyen áron?


Nos,mi a véleményetek? :)


2014. okt. 22. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az őszinte és saját élettapasztalatomból leszűrt véleményem a következő:

azt tanuld, ami érdekel, ami iránt lelkes vagy, mert csak abba fogsz tudni kellő energiát befektetni ahhoz, hogy sikeres és boldog legyél.

úgy ne állj hozzá az egyetemhez, hogy majd ezzel x forint lesz a fizetésem.

mert a pénz nem lesz elég motiváció neked a későbbiekben. robotnak fogod magad érezni, ha csak a pénzért dolgozol.

olyan nincs, hogy munkát találni valamivel nem lehet. fel lehet építeni apránként egy karriert, ha valaki akarja.

2014. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Menj orvosira, legyél pszichiáter. Orvos is lettél, több mint egy pszichológus, embereken és legfőképp a családjukon segíthetsz, de el tudod-e viselni azt a szintet,amin a legtöbb páciensed lesz? Tanulni nos, legalább 10 évig kell, egy-egy terápia elsajátítása átlag 6! év (pl: hipnózis, kognitív-, viselkedésterápia)

Pszichológusnak ne menj, az tényleg büfészak, komolyan!

Ha ilyenekben gondolkodsz, gondolom megy a tanulás.

2 egyetemet, mármint egymáshoz nem közelálló szakokat azok szoktak végezni, akik kimagasló agyi kapacitással bírnak. Már tudnál róla, ha ilyen lennél.

Ha úgy gondolod rózsaszín szemüveged sokáig magadon tudod tartani elmehetsz orvosnak.

Ha realista és inkább törtető vagy,akkor menj közgazdásznak.

Ha szüleid támogatnak anyagilag és hát szeretnél dolgozni, de első a család (főállású anya), azaz "Péter, szerintem még egy munkát kellene vállalnod, mert nem elég így a pééénz (nyávogós hangon)" menj biológusnak.

Jó, persze vannak erős kivételek.

2014. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves második! Te mégis mi a fitty-fenéről beszélsz? Mi az,hogy el tudom-e viselni a szintjüket? Ez nem olyan retardáció,mint amikor xy Bözsike vinnyog a Móunika show-ban. Vagy nagyon összekeversz valamit valamivel,vagy én nem értem mire akartál kilyukadni ezzel.
2014. okt. 23. 00:03
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ez nem olyan retardáció,mint amikor xy Bözsike vinnyog a Móunika show-ban."


Arra akar kilyukadni, hogy mentálisan beteg embereket rendkívül megterhelő gyógyítani. Ezek az emberek, gyakorlatilag a saját kis privát poklukban élnek. Tudnék cifra sztorikat mesélni.

Ami pedig a Mónika showt illeti, az alkoholisták mentális problémáival is a pszichiáter foglalkozik... a drogos hülyegyerekekről nem is beszélve.

2014. okt. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A pszichiáter legtöbb páciense igenis Máunika só szintű!

A pszichológus meg jobb esetben pénzes idiótákat hallgat.

2014. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó,de azért ne beszéljünk már így emberekről. Mármint megértem azt is,ha ez a véleményed csak kicsit csúnyán hangzott na.
2014. okt. 23. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

5-ös, elég furcsa elképzeléseid vannak.

a Máunika sóban nem elmebetegek voltak, hanem retardáltak.

az nem a pszichiáter reszortja, hanem a gyógypedagódusé.


a pszichológus pedig elakadt embereket hallgat. és megsúgom, hogy mindenki elakad az élete folyamán, csak van, akit nem érdekel, és ottmarad.

2014. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"hanem retardáltak.

az nem a pszichiáter reszortja, hanem a gyógypedagódusé."


Hatalmas baromság. Az igazi mentális retardáció is pszichiátriai kihívás. Annál is inkább, mert egy igazi mentálisan retardált egyén mindig pszichotikus is. Egy pszichotikussal mit kezd a gyógypedagógus? A Mónika showban pedig műveletlen idióták voltak nem pedig mentális retardációban szenvedők.

2014. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo, a leirtak alapjan elegge el vagy tajolodva. Ilyen ne menjen egeszsegugyre.
2014. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen ne menjen egeszsegugyre."


A kérdező gondolom középiskolás, tehát joga van bizonyos dolgokat nem tudni. Neked a magad 23 százalékos rátáddal viszont szerintem, rohadtul nincs jogod megmondani, hogy ki hova menjen, mert nagy eséllyel egy kifejezetten rosszindulatú és bunkó ember vagy! Az ilyen fogja be a pofáját!


Kérdező te pedig gyere nyugodtan EÜ-be ha szeretnél :-)


Üdvözlettel egy orvostanhallgató

2014. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!