Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki pszichológusnak készül...

Aki pszichológusnak készül nem fél ettől?

Figyelt kérdés
Hogy ez majd kihatással lesz az emberi kapcsolataira. És mad mindenkit folyton elemezgetni fog meg ilyenek. Szóval barátokat, családtagokat stb. ÉS ebbe bele lehet őrülni :D
2014. okt. 23. 16:46
 1/4 anonim válasza:

Hát elemeznek...

Én pszichológusok között dolgozom, s a szakmai beszélgetések sokszor átcsapnak magánbeszélgetésekbe is, ahol bizony pszichológus szemmel látják a kollégákat.

2014. okt. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért ezt túl szokták élni. A nőgyógyász se fordul a férfiak irányába, mert már elege van a nőkből. Lehet a dolgokat tárgyilagosan is szemlélni. A munka tárgyával foglalkozik és nem visz be érzelmeket a munkájába.
2014. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én amúgy is elemegzettem mindenkit, ezért is lettem pszichológus :)

Engem nem zavar, a környezetem meg már megszokta.

2014. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez szakmai ártalom legfeljebb, de nem vészes. Az már inkább félnivaló, hogy hogyan viseli azt, hogy folyamatosan ki van téve más emberek lelki fájdalmának, problémáinak, képes-e elviselni hivatásszerűen ezt az állandó nyomást. Én elsősorban ezért nem tanultam pszichológusnak.
2014. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!