Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár valaki a DE-ÁJK igazságügy...

Jár valaki a DE-ÁJK igazságügyi igazgatási alapszak, levelező tagozatára?

Figyelt kérdés

Ha esetleg akad itt valaki, az tudna mesélni pár dolog?

Igazából minden érdekel.

Milyenek a tanárok, mennyire nehéz, elvégezhető-e munka mellett, melyik napokon és hányszor kell havonta bejárni, hánytól hányig vannak egy nap az órák?

Körülbelül milyen korosztályúak járnak többen?



2014. okt. 31. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocs hogy válaszolok, és nem tartozom a kérdéses szak hallgatói közé.

Én igazgatásszervező szakon végeztem ME ÁJK-n.(a másik jogi karon is oktatott alapszak)

Hozzánk fürtökben jöttek át a Debreceni Egyetem jogi karáról. Menekültek sokan. Igazságügyi igazgatási lapszak ME-n régóta van, De-n csak 1 éve, szóval szerintem erről a szakról is sokan fognak átmenni Miskolcra, én még ezt azért nem láttam mert DE-n csak éppen elindult a képzés.

(a két szakot ugyanazon tanárok tanítják)

Szóval ha környékbeli vagy akkor egyből jelentkezhetnél Miskolcra szerintem.:)

2014. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt esetleg tudod, hogy miért jelentkeztek át?
2014. okt. 31. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)

A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi kar jogász szakán tanulok. Most kezdtem tanulmányaimat és jó pár igazságügyi igazgatási ismerősöm van. :)

A tanárokat nem ismerem , illetve azt sem , hogy mennyire nehéz. De egy biztos :) Mindenki vidáman jön ki az órákról. A társaság fullos.

Az órarendről sajnos nem tudok mit mondani, de ha gondolod írj privátot és megkérdezem. Az órák akkor kezdődnek, amikorra felveszed őket. Persze vannak kötelezők. De hallottam már olyat , hogy az egyik napon csak délre kellett bemennie 1 órára.

A korosztály az olyan 19-20 év körüli , mert sokan azért mennek oda,mert a jogász szakon túl magas a ponthatár és ezt könnyebb elvégezni.

Én ilyen áthaladásról nem hallottam, amit az előző hozzászólásban olvastam. Jogon hallottam már, mert tényleg kemény.

De én javasolnám neked a Debreceni Egyetemet. :)

Magasan jó képzés. Nem nézem le a Miskolcot, de szerintem van különbség a két iskola között.


Első éves jogásztanhallgató

2014. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megtudom mondani miért jöttek át, a szívatások miatt. (tudod van olyan hogy tudhatsz bármit, akkor sem engednek át)

Hacsak nem debreceni vagy nagyon Debrecen környéki vagy, akinek annyira praktikus és közel van ha oda jár egyetemre, akkor ne oda menjél.

Előttem szóló joghallgatónak mondom még első éves, keveset tud erről. De az egy mai napig van olyan aki Miskolci jogról jár át tanítani Debreceni Egyetemre.

Eleve ugye Debrecenben a jogász képzés csak a 90-esévek vége felé indult el. Miskolcon meg már a szocializmus idején is volt jogász képzés. A debreceni jogi kar felépítésében oroszlánrésze volt a miskolci és szegedi egyetem jogi oktatóinak. Tehát pont ugyanolyan jó mint többi jogi képző hely, egy fokkal sem jobb. (jó szokták azt mondani hogy eleinte azok mentek át DE-re akik a másik két egyetemen nem ütötték meg a mércét mint egyetemi oktató, de mára ez nem igaz!)

Én csak azt mondom amit tapasztaltam, hogy 35-40 évfolyamtársam lett aki átjött DE-ről. Nyilván ezt nem reklámozza az egyetem. Én csak a volt DE ÁKJ hallgatókat idézem "menekültem", nem haladtam a képzéssel..

Szerintem van egy téves értelmezése a színvonalnak ott. Mondom úgy, hogy most a DE NK-re járok msc-re (nekem két alapszakos diplomám van és nem az igazgatásszervező szakot folytattam mesteren), és nem tapasztalom, hogy magasabb lenne a színvonal mint Miskolcon volt az alapszakon. Szóval ez a megjegyzés, hogy nem említhető egy napon ez még itt sem igaz.

2014. nov. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!