Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme az egyetemeknek,...

Mi értelme az egyetemeknek, ha úgy is protekcióval vesznek fel mindenkit?

Figyelt kérdés
pl. valaki hiába tanul ennyit és megszerzi a diplomáját, mert helyette azt veszik fel akinek dolgozik már ott rokona/haverja, vagy aki lefekszik a főnökével.
2014. nov. 4. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen munkakörben szeretnél dolgozni akkor semmi. De pl. egy ház nem tervezi meg magát.
2014. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A protekció nem azt jelenti hogy a tanári állásra (pl) fel lehet venni a 8 általános végzett sógornőt, vagy az érettségizett szomszédot.

A protekció azt jelenti hogy két megfelelő képzettségű ember közül azt választják amelyiknek ismerőse, rokona van az adott helyen.

Na ezért kell az egyetem, hogy legyen egyáltalán mire beprotezsálni az illetőt.

2014. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Fiú vagy vagy lány?
2014. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egyáltalán nem tapasztaltam, elég jó helyen dolgozom és nem volt protekcióm. Ha egy normális felsőoktatási intézményben végzel és piacképes szakon vagyok, akkor ez a félelem nem releváns.
2014. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, a környezetemben, a gyárban ahol dolgozom mindenki protekciós, a gyárigazgató, minden vezető 8 általánost végzett vagy érettségis, csinálnak posztot simán bárkinek.Csoportvezető pl. csak az lehet aki lefekszik a főnökkel, így minden csoportvezető műkörmös 20 éves p*csa.
2014. nov. 5. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elég "érdekes" helyen dolgozhatsz. Amit írsz, hogy pl. "gyárigazgató" mintha a 70-es évekbe csöppennék vissza, vagy legalábbis egy szocreál filmet néznék Virág elvtárs és társai filmek korszakából.

Nincsenek más az állam tulajdonában lévő gyárak, a "gyár" jobban mondva a vállalkozás termelő egysége magánkézben van. A nyereségesség és piacképes termékek gyártása a fennmaradás kulcsa. Az a tulajdonos vagy tulajdonosi kör aki ezt működteti nem protekciós alapon fog kinevezni valakit az igazgatói székbe. Nem érdeke, hogy egy tanulatlan hozzá nem értő üljön ott. Hogy lesz neki abból nyereség? Amiről te írsz a szocializmusban volt így. Mára a pénz diktál,ergo jó pozícióba csak megfelelő iskolai végzettséggel kerülhetsz.

Amiről te írsz én sem tapasztalom sehol, max kér megfelelő végzettségű közül az alkalmatlan jelöltet nevezik ki,ha protekciós. De ez mára csak a közszférára igaz, versenyszférában ilyen nem létezhet. A kisebb beosztásoknál elhiszem hogy lehet igazságtalan kinevezés..de azok nem egy nagy pozíciók egy termelésen belül, még bővel a fizikai állományba tartozók köre.

2014. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, értem amit mondsz és igaz is, de ez a gyár protekciós a vevőjével, mivel a vevő egyik régi saját gyára, de eladta rokonságon belül.Így bármennyi vevői reklamáció is jön, nem vált beszállítót a vevő, még ha bukik is rajta valamennyi pénzt.Nem tudom máshol hogy megy ez, de ezen a helyen így :/
2014. nov. 5. 20:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ebből az jön le hogy az igazgató és a tulajdonos ugyanaz, egy személy. Ahhoz hogy gyártulajdonos legyél nem kell iskolai végzettség. Ha meg a tied a vállakozás akkor vezetheted senki jóváhagyása nem kell, ez természetes. Az hogy jobban bízik a saját haverjaiban és rokonaiban, mint az "utcáról felvett" diplomásban szíve joga. De ez egy nagy cégnél, ahol már nem ennyire kézzelfogható a tulajdonos. Ilyen helyen én nem vállalnék munkát, utálom azon kisvállalkozásokat, mint munkavállalói ahol a tulaj a főnök. Ott tényleg semmi jó nem vár az "idegen" alkalmazottra.
2014. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kisvállalkozás ez, 2 ezer ember dolgozik ebben a gyárban, és mégis ilyen, ennyire beltenyészet, mondom csoportvezető az csak az lehet aki lefekszik a főnökkel, és bármennyit reklamál a vevő nem történik semmi.
2014. nov. 6. 21:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor a vevő is rokon (vagy kényszerítik), mert normális vevő nem sokáig vevő ott ahol reklamál. Mindenesetre megszoksz vagy megszöksz alapon, vagy feküdj le a főnökkel, vagy lépj le és tanulj piacképesebb szakon.
2014. nov. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!