Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak tovább? Úgy...

Hogyan tanuljak tovább? Úgy érzem nincs értelme az életemnek, kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs minek tanuljak tovább :( Nem tudom ki mivel foglalkozik, a felvis szakleírásoknak meg nem tudom,hogy lehet-e hinni,de mondjuk ezek alapján sem igazodok el. Nagyon önbizalom hiányos vagyok,nincs rendes önismeretem se semmi. A pályaválasztási tanácsadás be van telve fél évre, annyi pénzem meg nincs hogy 10ezreket kifizessek pszichológusra. Úgy érzem semmi értelme az életemnek.. mit tehetnék? már november van!! és ez az évem is csak munka a minimálbér alatt.. 19/L
2014. nov. 3. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindent neked magadnak kell eldöntenek, megtudakolnod és az életednek is csak magad tudsz értelmet adni. Mástól ne is várd.
2014. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Viszont ez az ,hogy nem tudom! Az én nézetem szerint nincs értelme semminek és jobb lenne meghalni,mert semmi jó se történik velem. Most ez nem biztos,hogy a jó megoldás,mert ebben a percben így gondolom nem? Csak lehet valakitől segítséget kérni,de egyébként sincs semmi követendő életmodell a szemem előtt. Nem tudom ki vagyok és mire vagyok jó! Annyit tudok,hogy nem szeretnék éhen halni nagyon vágyok egy szerető családra,nyugalomra!! jó lenne azért egy rendes fizetés ,ami nem a minimálbér! ami meg talán érdekelne az nem is biztos hogy érdekel lehet tök hülyeség nem tudom :( jó lenne,ha felnéznének rám végre az emberek,mert mindenki úgy beszél velem ,mint egy kutyával nincsenek barátaim se senki.
2014. nov. 3. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, múlt évben érettségiztem és azóta a 2. OKJ-ra járok. Az elsőt otthagytam, mert nem érdekelt, de a mostani is hasonlóan ...

Igazából az a nehéz, hogy egyrészről olyan szakmát kellene választani ami érdekel (legalább egy kicsit is) és ez mellett pedig piacképes is (ez pedig hihetetlen korlátokat szab). Nagyon nehéz dönteni, sőt, lényegében, ha nincs hihetetlen elhatározásod, hogy te xy akarsz lenni és a fizetés nem számít (például szociális munkás akarsz lenni annak ellenére is, hogy maximum éhen halni fogsz a leendő fizetésedből), akkor már csak reálos területek maradtak (mérnök, programozó, közgazdász (ugye az utóbbi is csak akkor, ha tudod finanszírozni, vagy sikerült összeszedned 460 pontot), talán még a tolmács is jó választás). Ha nem vagy jó matekból, nem érdekel, csak szenvednél vele az egyetemen akkor teljesen meg vagy lőve.


A szakmák közül szintén nehéz választani, sőt lényegében ami nem kőkemény kétkezű munka azokat nem is érdemes elvégezni, de még a normális keresett szakmákkal is csak filléreket tudsz keresni amiből minimális szinten megtudsz élni, és ennyi.

2014. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy én főiskolára megyek jövőre, az első félévben meglátom, hogy mennyire megy, ha nem akkor otthagyom és külföldre megyek (addig megpróbálok annyi pénzt összespórolni). Illetve főiskola mellett lehet diákmunkát vállalni.
2014. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Súgok valamit, szigorúan privátban.
2014. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!