Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fotográfiai főiskola hol van...

Fotográfiai főiskola hol van magyarországon?

Figyelt kérdés
Szeretnék fotó lenni.15 éves vagyok, remélem még nem késtem el vele, de csak most döbbentem rá, hogy ezzel szeretnék foglalkozni.Az alap kérdés fent található, de még feltennék néhány kérdést.Mennyire lehet ebből megélni?Amit imádok csinálni az a természet és makro fotózás.Kezdésnek ugye nem szükséges egy dslr gép?Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2014. nov. 4. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom fotós szeretnél lenni, nem pedig fotó, ahogyan írtad. Egyébként természetfotóból megélni szerintem nem lehet, nem csak Magyarországon de még talán nagyon máshol sem. Személyesen ismerek NAGY (ezalatt azt értem, hogy nagyon nagy tudású, elképesztő képeket készítő, zseniális) természetfotósokat akiknek mellette polgári állása van mert a fotóikért nem vagy alig fizetnek. Ráadásul nézd meg az idei vagy bármelyik év év természetfotósa verseny díjazottjait/kiállítottjait. Persze vannak köztük nagyon-nagyon jó képek, de egy része még a saját szabályzatuknak sem felel meg. Persze az első díjas megérdemelt, azt kár lenne vitatni.


Esküvőzni, portrézni, baba-fotózni, eseményeket fényképezni, reklámfotózni jó eséllyel sokkal jövedelmezőbb, bár megélni ebből sem könnyű. A felszerelés DRÁGA (Munkára korlátozottan alkalmas felszerelést 1,5M alatt nem igazán tudsz építeni és területtől függően, a felszerelésed értéke elérheti a 8-10M Ft-ot ha komolyan veszed). Hat-nyolc évig kell tanulnod ha az alap tehetséged meg is van hozzá és ezután megkapod, hogy drága amit csinálsz. Persze ettől függetlenül nem lehetetlen, csak nem könnyű.


Kérdésedre válaszolva a Kaposvári Egyetem (kacc) és a MOME is szervez felsőfokú képzéseket, de én ezeket a helyedben nem erőltetném. Elég megnézni a Kaposvári Egyetem fotográfia szakán végzett hallgatók diplomamunkáit. Semmi. Nulla. Néha az az érzésem, hogy szándékosan csinálnak sz@rt. Inkább valamilyen OKJ-s képzést csinálj végig ha leérettségiztél és utána az adott terület nagyjainak workshopjaiból néhányat. Ha ezek megvannak akkor már elkezdhetsz majd vállalkozást alapítani és pénzt kérni a munkádért. Addig meg próbálj tanulni, akár autodidakta módon is.

2014. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!