Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tavasszal újraérettségizek,...

Ha tavasszal újraérettségizek, kezdhetek alapképzést, vagy felsőoktatási szakképzést az év szeptemberben?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs meg a jogilag kötelező minimum pontszámom alapképzéshez, de egy sikeres ismételt érettségivel meglenne. Ha ismételt érettségit teszek jövő tavasszal, akkor a jövő évi (2015) szeptemberben induló képzésre már jelentkezhetek?
2014. nov. 4. 21:13
 1/3 anonim válasza:
Igen, jelentkezhetsz. De a jövő évtől már 280 lesz a minimum ponthatár 260 helyett. Mire szeretnél jelentkezni? Mert sok szakra ez nem elég önmagában.
2014. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!:) Még nem tudom milyen szakra, van három jelölt, FSZ képzésen pedig BGF-en gazd men.-t jelölném.

Azt meg tudnád mondani, hogy így milyen formában tudok jelentkezni? Felvin nem tudom elküldeni szerintem időben a jelentkezést pontok hiányában, amikor meg tudok érettségi pontokat akkor késő lesz. Ne hari, nem vagyok ebben képben. Köszi a segitséget! :)

2014. nov. 5. 08:12
 3/3 anonim válasza:
Sajnos később nem tudod leadni sehogyan sem! Február elején van a határidő vége, utána csak módosítani tudsz a sorrenden. A felsőoktatási szakképzések ponthatára 220 pont lesz most, azt azért nem olyan nehéz elérni, főleg hogy a két legjobb eredményű tantárgyadat veszik figyelembe. PL. ha mondjuk két tárgyból csinálsz egy 70%-os érettségit akkor lehet esélyed. :) Persze nem tudom lesznek e többletpontjaid (nyelvvizsga,hátrányos helyzet, stb. ennek utána tudsz nézni) és sok sikert!!:)
2014. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!