Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újrafelvételi dilemma. Ez így...

Újrafelvételi dilemma. Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Idén vagyok elsős, villamosmérnöknek tanulok, egy pár haverom meg gépésznek. Jobban tetszik az ő szakuk, viszont otthon nagyon forszírozzák, hogy a VIK-en maradjak. Úgy vagyok vele, hogy adok neki még egy szemeszternyi esélyt, lehet megszeretem. Azért, hogy mindkét lehetőséget nyitva hagyjam, úgy gondoltam, beadok egy felvételit a gépészmérnökire is. Na most, ha idő közben megszeretem a VIK-et, de felvesznek gépésznek, akkor lehet az, hogy nem iratkozom be oda? Illetve, hogyan oldódik meg az, hogy véletlenül se járjak két szakra? Egyébként, ha átmennék gépésznek, járna ez bármilyen hátránnyal (kell-e fizetni, első képzésnek számít-e stb)? (Azon kívül persze, hogy csúszok egy évet.) Az addig megcsinált tárgyaimból a relevánsakat el tudnám fogadtatni? Köszi előre is a segítséget!
2010. jan. 26. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz, és ha felvesznek max. nem iratkozol be, ha megszereted. 2 féléved elvesződik, marad 10 államilag támogatott féléved, tehát bőven ingyenes lesz még. A tantárgyakat fogalmam sincs, hogy át tudod-e vinni, az majd kiderül
2010. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy maradj a villamosmérnökin. Gépészből már rengeteg van, de jó villamosmérnökből kevés.
2010. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gépészből rengeteg? Épp ez az, hogy nincs.
2010. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!