Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Továbtanulási dilemma. Mi...

Továbtanulási dilemma. Mi lenne a legjobb? lsd lent

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, eddig főként az orvosin és a pszichológián gondolkoztam. De úgy érzem nem vagyok elég jó az orvosi pályához, szorgalmas vagyok, tudok tanulni, de amennyire látom nálam sokkal tehetségesebb, okosabb emberek járnak orvosira, akik gimiben (majdnem) kitűnők voltak. Én azért nem vagyok ilyen okos. Szeretek nyelveket tanulni, gondolkozom azon, hogy germanisztikára vagy szlavisztikára menjek pl. tanulni az angol és a német mellett valami kevesebbet beszélt nyelvet, pl holland vagy cseh/lengyel érdekelne. Érdemes lenne megpróbálni? És talán még a tanítóképző érdekelne, de ez nagyon kérdéses még. A javaslatokat, tanácsokat megköszönöm! :)
2011. júl. 28. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanítóképzöt nem ajánlom. Elnézést, de az a diplomás képzések alján helyezkedik el. Úgy értem az orvosi fényévekkel komolyabb. Olyat válassz, ami komolyan érdekel, amivel szívvel-lélekkel tudnál évekig foglalkozni. És még van idöd kitünönek lenni 4. év végéig ;)
2011. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
miért olyan rossz a tanítóképző?? miért nem érdemes annak menni? azért a tanítóknak elég fontos szerepük van az általános iskola alsó tagozatán-mégha nem is fizetik meg őket. szerintem szép szakma, sok kihívással és mindig szükség van jó tanárokra.
2011. júl. 28. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanítóképzőre lehet fanyalogni. Ettől még ha valaki érez magában hivatást, akkor menjen oda, és tegye szebbé sok-sok kisiskolás napjait! Nagyon fontos dolog!
2011. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszadó!


Gondolom, te már úgy pottyantál ki, hogy írni, olvasni, számolni, stb. tudtál, így nem volt szükséged az alja diplomát szerzett tanítók segítségére...

Le a kalappal előtted, Mr/Ms Perfect!


Az viszont valóban igaz, hogy nem nagyon becsülik meg a tanítók/tanárok munkáját. De ugyanez igaz az orvosi szakmában dolgozókra is, és még jó pár másikra.


Ne ez alapján dönts, hanem az alapján, amit a szíved diktál és érzed, hogy képes is vagy a megvalósítására.

2011. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsö válaszoló vagyok. Nem nézem le a tanítókat és az "alja" dolgot nem teljesen úgy értettem, ahogyan azt esetleg ti gondoljátok. Azért is próbáltam tompítani a dolgot az "elnézésttel". Ismerek több tanítót és az a helyzet, hogy amellett, hogy kevés a fizetés, a szakmabeliek (tanárok) valóban gyakran lenézik öket és szinte kihalásos alapon lehet bekerülni jobb iskolákba. Nekem jelenleg csak egy érettségim van és tavaly egy évig mégis "alattam" kellet, hogy dolgozzon(minimálbérért) egy kedves, fiatal tanítónö, mert nem talált munkát a szakmájában. Tanítói diplomával meg ugye hiába jelentkezik más képesítést megkívánó helyre... Egy másik ismerösömnek pedig 3 éve csak ilyen Tiszabö, Tarnabod stb jellegü helyeken ajánlgatnak állást, ahol valljuk be, nem egy leányálom dolgozni.(gondolom mindenki hallott már a tanárokat jobb belátásra bírni kívánó szülökröl). Szóval csak jó tudni, hogy sajnos már nincs meg az a tisztelet a tanárok felé, mint sok-sok éve és érdemes megfontolni, hogy miért tanul 4-6-8 évet az ember.
2011. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!