Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orosz vagy portugál szakra...

Orosz vagy portugál szakra mennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

ELTE. Szlavisztika-orosz szakirány vagy romanisztika-portugál szakirány? Idegenvezető szeretnék lenni, vagy pedig elvégzek egy jogi képzést is, és akkor kriminológus. A hátrányomra egyik sem várna. Melyik a nehezebb? Az orosz mellett szól, hogy Magyarországon hasznosabb, de nem EU-s nyelv.


Szerintetek?

Köszönöm előre is!


2014. nov. 8. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

hátrányára válik és nem vár.

orosz egyértelműen világnyelv, míg a portugál nagyon nem

2014. nov. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A telefonom néha kicseréli a szavakat, ezt most nem vettem észre, bocsi. :)

Igen, az oroszt tényleg többen beszélik, de pl. az Európai Uniónak nem hivatalos nyelve, ráadásul nehezebbnek is tűnik. Még bizonytalan vagyok, de én is jobban hajlok az orosz felé. Csak félek, hogy aztán megbánnám, vagy pedig nagyon nehéz lenne jogi szak mellett. :/

De köszönöm a választ!

2014. nov. 9. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!