Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programtervező informatikus,...

Programtervező informatikus, mérnökinformatikus vagy gépész mérnök?

Figyelt kérdés

Jelenleg gépi forgácsolónak tanulok, ezután szeretnék menni egyetemre (érettségim már meg van), előtte informatikusnak tanultam gimnáziumban. Amivel eddig foglalkoztam (alap vagy hobbi szinten): Photoshop, programozás, 3Ds max, műszaki rajzolás, videovágás/effektelés. Illetve, sokan járnak hozzám, ha "nem jó a gép" (hardverileg vagy szoftverileg, azokat is megoldom). Szóval érdekel a programozás is, de a jelenlegi szakmához a gépész mérnök nagyon jól passzolna. A mérnökinformatika a kettő keresztezése lenne? Ezek közül melyiket ajánlanátok: nehézség, felvételi, állások száma, illetve fizetés alapján?

Illetve miből lenne érdemes emelt szintű érettségit raknom? Angolt most fogok májusban, még matekon és info-n gondolkodok, esetleg egy közép szintű fizikában.


2014. nov. 9. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem mérnökinfó de a matek,fizika az nagyon menjen.Vagy nézd meg miket tanulnak az egyes szakokon és az alapján dönts.
2014. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!