Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenkinek rossz lett a...

Mindenkinek rossz lett a MATEK közpitija (2010)? Rádióban, TV-ben erről mondtak valamit?

Figyelt kérdés

ne olcsatok könyörgöm:D tudom h ezen nincs mit oltani de egyesek még ezt is képesek. nem tv-zek mielött elkezdenél itt pattogni hogy jaj ménem nézed meg te. xd.

vagyis ritkán tv-zek, szóval inkább leckét írok de ahoz képest mondjuk szerintem matekom oylan...16 pont körül lesz :/

na mind1 ez nem fontos. köszi előre a válaszokat.


2010. jan. 28. 05:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Én ugyan nem felvételiztem, de egy barátom igen, neki is rossz lett. Mondták a TV-ben, hogy irreálisan magas volt a követelmény, szóval reméljük, ennek tudatában bírálják el őket!

De ahogy nézem, neked a magyar se lehetett vmi fényes :(

2010. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Jaaaa, ha a tévébe monták akkor bisztos igaz! (sic!)

Basszus butul a generációtok, egyre könnyebbek az anyagok mit vártok még, hogy abakuszon kelljen feladatokat csinálni?

2010. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem butul a generációnk, hanem nehéz volt a matek. Vagy ha meg is tudták volna csinálni, kellett volna még idő hozzá! A tv-ben azt mondták, hogy az oktatási hivatalnál a nemtudom ki, matek szakos, és ő is elrontotta. Akkor egy 14 éves gyerektől mit várnak el?! Mondjuk azt is mondták, hogy úgysem számít. Akkor meg minek kellett megírni?! hülyeség az egész...
2010. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

17:54

"Jaaaa, ha a tévébe monták akkor bisztos igaz! (sic!)"

2010. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

De igenis egyre kevesebbet kérnek a fiataloktól mégis egyre több a nyavalygás. Az, hogy még a matekszakos tanár is elrontotta, csak azt jelenti, hogy Ő is emberből van és tévedhet.

Mit várok el egy 14 éves gyermektől? Nézd meg a szerelem, szex almenüt, na ott jóhogy nagy fejlődést látni a 14 évesek körében. Már eléggé felnőttek, hogy smároljanak minden héten más sráccal, de ahhoz, hogy letegye a kicsi popsiját és matekozzon már túl fiatal.

A másik meg, hogy egy jópár gyerkőcnek én oldottam meg a matek háziját ezen a weboldalon.

2010. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
héé nyugi :D én is most írtam és bocsánat de nagyon nehéz volt. mondjuk én nem a gyorsaságomról vagyok híres...xD na mindegy nemrég voltam matekversenyen bejutottam a bp-ibe szerintem elég jól sikerült az is. ez nehezebb volt mint a verseny...ennél a tavalyi tehetséggondozós is könnyebb volt(sokkal). mondjuk azért begyűjtöttem 68%-ot...:P :D
2010. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
70%
hát figyi nálunk a matek zseninek az osztályból 34 pontja lett az ötven akárhányból azsem pont 50 am meg az volt a tv-ben de én sem láttam csak az osztálytásaimtól hallottam hogy olyan nehéz volt a központi hogy még az oktatási miniszter sem tudta megírni ezért most botrány van körülötte még nálunk a tanárok is ezt beszélték am tényleg borzasztó nehéz volt
2010. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Láttam énis a feladatsort, bár nem vagyok érintett, de ilyen rövid idő alatt ilyen kacifántos megfogalmazású feladatokat adni, és szerintem az egyiket el is írták... Szóval én csak rosszat hallottam.
2010. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 18:59


Azért mert azt látni mindenhol, hogy a 14évesek minden nap mással vannak együtt, még nem kéne egy kalap alá venni mindet! Ahol én lakom( 1gimánium és 1 közgazdasági suli van ahova kell felvételi), a legjobb matekfelvételi 35 pont lett az 50ből. Egyik barátnőm 33pontot írt, és ahol írta, abban az iskolában az övé lett a legjobb! Szóval nem minden 14éves züllik el.:) Ha egy matektanár emberből van, és elrontja, akkor egy 14 éves is ugyanúgy eltudja rontani, mert ő is emberből van.

Lehet, hogy sokan kérnek itt segítséget a háziban, de ők legalább megcsinálják! Rengeteg olyan gyerek van ( 14éves is, természetesen), akik nem veszik a fáradtságot arra, hogy leüljenek és megcsinálják. Te pedig valószínűleg idősebb lehetsz, te ezeket a feladatokat érted, megtudod csinálni. Ők meg segítséget kérnek, ennyi.:)

2010. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 10:40-es. Ezelőtt jópár évvel, amikor egy végzős osztályból csak egy páran tudtak menni egyetemre, na akkor nehéz volt. Akkor a 14 éveseket nem láttál discoban, vagy lányokat talpig kikenve a városban. Akkor még nem volt internet, hogy ha valamit nem értesz akkor gyorsan kikeresed. Akkor ha ránéztél egy gyermekre megtudtad saccolni a korát. De most?...

Persze értékelni kell, hogyha a diák leírja a háziját, de nem megoldás, hogy délben hazamegy a gyerek, begépeli a háziját erre az oldalra, elmegy valamerre lötyögni, estére megoldották a feladatait Ő csak le kell másolja. Az iskolában persze senki nem is gyanakodik. Ez így nem tanulás, főleg matekból amiből rendszeresen kell feladatokat oldani, kell kínlódni velük.

A megoldás nem a siránkozás meg az áltatás, hogy a TV-ben is bemondták, hanem le kell ülni és dolgozni.

S ha olyan nehéz volt, hogy senki nem tudott jól teljesíteni akkor mit nyávogtok?...mindenki ugyan olyan eséllyel indul.

2010. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!