Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még csak 14 éves vagyok de én...

Még csak 14 éves vagyok de én már elterveztem hogy állat orvos akarok lenni . Milyen hosszú, és milyen tanulmányok szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés
13 évesen dolgoztam menhelyen nyári szünetben ,egyszer 4 veréb beszorult a csatornába azt hittem hogy soha nem szabadulnak ki onnan de kitudtam őket szabadítani és annál jobb érzés nem volt.Több kutyám is van itthon nagyon szeretem őket,és már minden mozdulatukról tudom hogy mit akarnak és hogy mit kell olyankor csinálni.Szóval ezek bizonyítják hogy imádom az állatokat . De nem vagyok tisztába hogy mik szükségesek ahhoz hogy állatorvos legyek .Főleg állatorvosok válaszát várom !:D
2010. jan. 28. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el minél jobb gimnáziumba, ahol van biológia fakultáció. Biológiát, kémiát nagyon tanulj, aztán irány egy jó egyetem!

Kitartást és sok sikert kívánok, szerencsés vagy, hogy ilyen korán tudod már, mi szeretnél lenni!

2010. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
14 évesen már azért kell tudni külömbséget egy állat orvos és állatorvos között.
2010. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint különbséget, ugye, kedves második?
2010. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak h hasznos válasz is legyen:D:

Menj gimibe vagy vmilyen középsuliba (lehetőleg ahol van soksoksok biosz meg kémia). Csinálj pár nyelvvizsgát is lehetőleg, aztán felvételizz a Szent István Egyetemre (mo-n csak itt van állatorvosképzés). Azt hiszem 10 féléves a képzés, de felvi.hu-n meg tudod nézni.

2010. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Emelt szintű biológia és kémia érettségi, 1 nyelvvizsga, ötös érettségi (minden tantárgyból). Az állatorvosira 450 körül mozog a ponthatár a 480-ból. Sokat kell talpalni, hogy ennyit összeszedj.

10+1 félév a képzés.

2010. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !:D

De azt nem értem hogy :14 évesen már azért kell tudni külömbséget egy állat orvos és állatorvos között. Azon kívül hogy külöMbséget. :D

2010. jan. 29. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!