Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Politológia vagy pszichológia?

Politológia vagy pszichológia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, most állok az érettségi előtt, és lassan el kellene döntenem, hogyan tovább.

Mindenképpen olyan szakot szeretnék, ahol max. minimálisan van csak matek. Sajnos abból rettenetes vagyok, a humán tárgyakból és az idegen nyelvekből viszont kiemelkedően jó. Érdekel a jog világa, de nem lesz 464 pontom, fizetősre meg nem mehetek, így maradt a viszonylag elérhetőbb politológia, amivel elsősorban az ELTE jöhet szóba. Pszichológiával meg ELTE vagy PTE. A pszichológia is nagyon érdekel, elég érzékeny is vagyok az emberek érzéseire, gondolataira, könnyen kitalálom, mi jár a fejükben. Politológia után megpróbálnék bejutni kriminológia mesterképzésre, mert a bűnügy is nagyon érdekel. Szeretnék majd minél több nyelven megtanulni, pszichológusként szerintem megpróbálnám Norvégiát megcélozni. Kriminológusként nem tudom, mennyire lehet nemzetközi szinten érvényesülni, pl. EU-s intézményen, de még azzal is nagyon boldog lennék.


De szerintetek melyiknek lenne több értelme? Melyik a "biztosabb"?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. nov. 15. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jelöld meg első helyen a jogot, max tényleg nem jön össze, de akkor sebaj, mert máshogy is el tudod képzelni az életedet. Azt mondanám, hogy pszichológusokkal Dunát lehetne rekeszteni, és nagyon sokan tehetségtelennek bizonyulnak, politológusra meg nincs akkora kereslet. Azt mondom, a politológia inkább hasonlít a jogra, viszont van köze az emberekhez is, és szerintem nem feltétlenül az a neszesemmifogdmegjól-végzettség, én inkább arra szavazok. De persze ha pszichológus leszel, azzal se lesz semmi gond. :)

Én azt mondom, paraszti módszerrel nézd meg, hova volt magasabb a ponthatár (szinte biztos, hogy pszichológia), és azt jelöld meg második helyen a jog mellett, aztán harmadiknak a politológiát, és bízd a sorsra magadat.

2014. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Olvasgattam a politológiáról, most az tetszik jobban, azzal több a lehetőség, sokfelé el lehet indulni. Hát, a jog kb. kizárva, 90% feletti emelt érettségik kellenének (nekem a magyar és a töri lesz). Persze nekem is az tetszene a legjobban, de esélytelen, attól tartok. :( De azért átgondolom, hogy mit tehetnék az ügy érdekében, hogy mégis nagyon jól sikerüljenek azok az érettségik, és hátha. :) Köszönöm még egyszer a választ!
2014. nov. 15. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!