Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a matek írásbelim 23%-os...

Ha a matek írásbelim 23%-os lett, megbuktam, a szóbelin hány százalékot kell elérnem?

Figyelt kérdés

2014. nov. 21. 18:51
 1/8 A kérdező kommentje:
matek osztályozó vizsgára gondolok
2014. nov. 21. 18:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg a tanárodat? Erre szerintem nincs egységes törvényi rendelet úgy, mint az érettségire.


Nálunk a matematikaszigorlat úgy van, hogy az írásbeli és szóbeli részén is el kell érned 40%-ot, ha az írásbeli nem sikerül, akkor megbuksz, és szóbelire már nem is mehetsz.

2014. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, bocsi, elfelejtettem írni, középiskola 9. osztályáról van szó, nem egyetemről.
2014. nov. 21. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Az tiszta sor, és például egyetemen is van olyan, ahol a szigorlatnak nincs szóbeli része, vagy 50 százalékot kell elérni a két részen külön-külön.


Nem csak osztály ahhoz, hogy válaszolni tudjunk.


A legjobb, ha megkérdezed a tanárodat. Lehet, hogy azt mondja, már megbuktál, és lehet, hogy azt mondja, 30%-kal még átmehetsz. Gyakorlatilag csak rajta múlik, mi sajnos nem tudjuk, hogy hogyan értékel.


(És nem, azt sem tudjuk, hogy igazságos-e vagy sem, mert nem tudjuk milyen anyagot adott le, és hogy mit kér számon, hogyan értékel, hacsak nem linkeled be az összes tanuló jegyzetét, és az összes dolgozatot kijavítva.)

2014. nov. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:// Értem, köszi a választ, azt hittem, hogy ez jogszabályba van foglalva...

Am. írásbelin azt hiszem 25%-tól volt kettes.

Ha szóbelin is, akkor szóbelin 26%-ot kell elérnem, ahhoz, hogy biztosan meglegyen a kettes (úgy tudom az írásbelit és a szóbelit átlagolják)?

2014. nov. 21. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha simán átlagolják, akkor legalább 27%-ot kell elérned, ha a szóbeli fele súllyal számít, mint az érettségin, akkor pedig 29%-ot.
2014. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az úgy van, hogy ha szóbelizned kell, ott 50 pont a maximum.

Ezt összevonják az írásbeli max. 100 pontjával.

Na most ebből a 150 pontból kell 25%-ot elérned, ami 37,5 pont. Vagyis ÖSSZESEN 38 pontod kell legyen a ketteshez.


Eszerint, ha 23 pontod volt, akkor 15-öt kell szerezned a szóbelin. Ez pedig 30%-a az 50-nek.

2015. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem az érettségire vonatkozik, Parafagólem?
2015. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!