Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetközi gazdálkodás,...

Nemzetközi gazdálkodás, illetve nemzetközi gazdaságtan főiskolai képzéseknél nagyon durva a matek? Analízis / gazd. Matek és társai van?

Figyelt kérdés
2014. nov. 21. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy "durva" az nálad nem tudom mit jelent. Ha a matekot nem szereted, akkor ne menj közgazdásznak.

A matek gondolkozási eszköz itt. A logikai készségek, számítási menetek megértése fontos, ha nem megy a középiskolai matek, akkor valószínűleg ezek a készségek nincsenek meg benned. Persze én is olvastam itt csodabogarakról, akik majdnem megbuktak a középszintű matek érettségin, és egyetemen szárnyaltak, de hát ők a kisebbség.

A Corvinuson egészen biztosan van matek 1, matek 2, statisztika 1, statisztika 2, operációkutatás. Ez azt hiszem 3 félévet foglal magába. De még idesorolható lenne a közgazdaságtan (mikro, makro, nemzetközi), számvitel, vállalati pénzügyek, informatika. Meg úgy párat biztos kihagytam. Utóbbi pár tantárgy nem tömény matek, az igaz, de szükséged lesz a fentebb említett logikai készségekre.

2014. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A közgazdász végzettség elvárt a munkám miatt, ide sodort az élet, meg szeretném valahogy csinálni, nem akarom ezt a munkát feladni.

Matekból gyenge vagyok, a mikro, makro, üzleti, statisztika megy. Analízis és matek 1,2 meg ilyenek már nagyon nem.

Mondhatni félig vagyok ráállva :)

Csak kíváncsiságból kérdeztem hogy utóbbiak vajon vannak -e a fent nevezett képzésen.


Köszi hogy válaszoltál!

2014. nov. 22. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaa, az egészen más! :)

Milyen munkakörben dolgozol egészen pontosan, ha szabad megkérdeznem? És melyik felsőoktatási intézménybe szeretnél jelentkezni?

A matek akkor ne tántorítson el, én szurkolok neked!

2014. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Állami szférában dolgozom, és jó lenne egy diploma legfőképp a fizetés miatt...bértábla alapján vagyunk fizetve.

Próbálom a matekot minél jobban kerülni, igyekszem valahogy átvészelni :)

Köszi a bíztatást!

2014. nov. 27. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem durva. Az üzleti alapszakokon a régi főiskolai rendszernek megfelelő matek van (még az egyetemeken is), így lett akkreditálva. Nyugodtan vágj bele, itt nem lesz nagyon absztrakt matek! Még annyit hozzátennék, hogy inkább Gazdálkodási és menedzsment szakot válassz, ha a megszerezhető tudásra mész és a Kereskedelem és marketinget, ha a papírra. Az NG igazából csak "fel van kapva", amolyan buzzword, mert benne van, hogy nemzetközi.
2014. dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!