Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek így jelentkezzetek...

Szerintetek így jelentkezzetek főiskolára?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy matekból nincs erettsegim, felmentettek. Ne nézzétek hül@ének szorgalmasan tanultam matekot, tanárnő minden dolgozatnal a legnehezebb, feladatot adta minden témánál, és így mindenki puskazott, stb én nem de nyugodtan megadhatta volna a kettest és tudtam volna menni érettségizni, mert ment.volna nekem. Mind1 mostmar, helyette foldrajzbol van, szerintetek így felvennenek valami gazdasági szakra? 21eves fiú vagyok egyébként. Vagy jarjam kü a 21 évesen 12 osztályt estín csak matek miatt és erettsegizzek le belőle?
2014. nov. 24. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az ilyen iskolákhoz kell a matek érettségi. Matek érettségit le tudsz tenni bármi nélkül. Bemész és jelentkezel érettségire otthon felkészülsz és elmész utána jelentkezel főiskolára. De arra készülj fel, hogy iszonyat szintű matek lesz nem olyan, mint a középiskolában. Ha 2 est kaptál volna matekból és érettségid kicsit jobban sikerült volna, akkor nem biztos, hogy felvettek volna, mivel az év végi jegyet is nézik.
2014. nov. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én matekbol kozepszinten állok állnék szerintem, 2eve érettségiztem, azóta dolgozok, meg okj szakmat tanultam, csak kéne fosuli is jelentkethztek úgy felkeszitore hogy 12Ben ugye 1esre zártak matekból meg felmentettek?
2014. nov. 24. 02:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért ne jelentkezhetsz? Abból érettségizhetsz érettségi után amiből akarsz. Max fizetni kell érte.
2014. nov. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De én úgy hallottam mivel így ugye 1tantargy miatt nincs ugye elvégezve a12 évfolyam, és mivel 12Ben 1esre zártak tehát negbuktam matekból nem eretsegizhetek? Vagy igen ha fizetek?
2014. nov. 24. 02:11
 5/11 A kérdező kommentje:
Szívesen lerettsegiznek,eszem van hozzá csak nem tudom hogy művel ugye megbuktam 1 tantargybol és utána mentettek fel, eretsegizhetek e vagy egy teljes évet kell járnom megint 12 osztályba csak a matek miatt??
2014. nov. 24. 02:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Matekból nem középszinten kell lenni a gazdasági szakokon, hanem kiemelkedő matekosnak kell lenni, nem is egy átlagos, hanem egy országosan legjobb gimnáziumban.

Menj inkább kereskedelmi területre, az közel áll a gazdasági területhez, és nem matekos.:)

De elmehetsz egy magántanárhoz, és felméri az esélyeidet matekból.

2014. nov. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
furcsa,hogy ilyen matekkal gazdasági területen gondolkozol... nem akarlak elkeseríteni,de te biztos,hogy nem fogsz felkészülni rá rendesen! még,ha meg is írod kettesre az érettségidet a főiskolai matekot most garantálom neked,hogy nem fogod tudni teljesíteni! jelenleg ilyen területen tanulok és össze se lehet hasonlítani a kettőt! elképesztően nehéz!! itt nem lesz olyan,hogy jaj a tanárnő a legnehezebb feladatokat adta,itt bizony keményen meghúznak,ha nem tudsz teljesíteni. de sok sikert.
2014. nov. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ha van érettségi bizonyítványod, akkor befejezett 12. osztályod is van. Ugyanis annak a feltétele, hogy érettségi bizonyítványt (nem csak tanúsítványt)kapjál a befejezett 12 osztály. Szóval ha van, akkor nem megbuktál hanem felmentettek matekból. Gondolom ezért választhattál helyette másik érettségi tárgyat.

Ebben az esetben ha már rendelkezel érettségivel, abból érettségizel le amiből akarsz. Semmi sem tiltja, hogy matekból érettségizzél. Bár tényleg érthetetlen miért ezt akarod, hiszen nem középiskolai matekkal fogsz ott találkozni a gazdasági képzésen. Helyedben más szakot néznék, ahol nem a matek dominál.

2014. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Diszkalkuliáns vagy? Vagy most én nem értem....
2014. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fel vagyok mentve, igen bizonyítványom is van, helyette más tantárgyból tettem le így van meg az 5 tantárgy. CSak így nem tudom jelentkezhetek-e Fősulira fizetősre. Vagy ha nem akkor marad, a villanyszerelés :D Köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. nov. 24. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!