Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy vegyész/veg...

Ricsirics98 kérdése:

Mi kell ahhoz hogy vegyész/vegyészmérnök lehessek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni hogy pontosan a vegyész, vagy a vegyészmérnök illik e hozzám és hogy mi kell ahhoz, hogy ezek közül valamelyik lehessek? Kiskorom óta érdekel a Kémia és Biológia Általánosban 5-ös voltam mindkét tantárgyból és középiskolába is az vagyok. Ezzel szeretnék később foglalkozni, valahol külföldön lehetőleg olyan helyen, ahol angolul beszélnek (Amerika, Anglia), mert Angolul jól tudok beszélni. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi kell ahhoz hogy ezen a szakon tanulhassak majd később dolgozhassak. Itt gondolok miből kell emelt szintű érettségi, melyik egyetemet ajánljátok?



2014. nov. 30. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Egyikhez sem kell emelt szintű érettségi, sőt még csak nem is kötelező kémiából érettségizned. Biológiából is érettségizhetsz. Mindkét esetben TTK-ra, vagyis Természettudományi- és Technológiai Karra kell jelentkezned. A vegyész szak, az tulajdonképpen Kémia Bsc, valamint van külön vegyészmérnök szak is. A vegyészmérnökire valamivel nehezebb bekerülni, több pont kell, de nem sokkal. A vegyész inkább elméleti dolgokkal foglalkozik, elméleti szinten foglalkozik a kémiával, míg a vegyészmérnök a kémia gyakorlati részével, pl.: gyógyszergyárban dolgozik. Remélem, segítettem.


Egy gyógyszerészhallgató. :)

2014. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Plusz azt is el lehet mondani, hogy a vegyész laborban dolgozik, a mérnök pedig iparban, üzemi folyamatok irányításával.

Egyébként az igaz, hogy nem kell egyikhez sem emelt érettségi, és még csak nem is kémia, de én mindkettőhöz ajánlom az emelt kémiát, mert az ad egy alapot az egyetemhez.

2014. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget megy a pacsi.
2014. nov. 30. 17:10
 4/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, de kis cuki vagy :D ha van még kérdésed, írj :) igen, kettesnek igaza van, azért nem árt egy emelt kémiát megcsinálni, mert egyrészt plusz 50 pont, ha eléred a 45%-ot, másrészt, előnyben leszel a sok plusz infó miatt, ami emeltre kell :) de ha ennyire érdekel a kémia, akkor jöhetsz gyógyszerész szakra is :P :D
2014. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, bocsi az offért. :D

4-es te már gyógyszerész szakon vagy, vagy csak oda akarsz menni? :D

2014. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
már azon vagyok, elsőéves vagyok :D
2014. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És a gyógyszerész szakon akik végeznek később pontosan hol tudnak elhelyezkedni és mit kell majd dolgozniuk?
2014. nov. 30. 17:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Sok lehetőség van. Mehetsz gyógyszergyárba, akárcsak a vegyészmérnök, részt vehetsz kutatásokban, gyógyszerek fejlesztésében, dolgozhatsz gyógyszertárban, egy idő után pedig megfelelő anyagi hátérrel nyithatsz gyógyszertárat és lehetsz magángyógyszerész. :) Előnye a szaknak, hogy osztatlan képzés, vagyis nem kell mesterképzésre menned, valamint, hogy doktori címet ad a diplomával. :)
2014. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Oh ez is jól hangzik :D

Amúgy meg nagyjából mennyit keresnek a vegyészek/vegyészmérnökök/gyógyszerészek külföldön átlagosan, mert sajnos a mai világban ez is számít.

2014. nov. 30. 18:09
 10/13 anonim válasza:
ilyen érdeklődéssel nézz utána a biomérnöki képzésnek is! Rengeteg kémia, kevés biológiával, az is inkább mikrobiológia (ami a sejtekkel és attól kisebb dolgokkal foglalkozik).
2014. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!