Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Merre kellene továbbtanulnom?...

Merre kellene továbbtanulnom? (mérnök/orvos/nyomozó)

Figyelt kérdés

Tudom buta kérdés, meg azt csináljam, amit szeretek, de nem ilyen egyszerű a kérdés. :/

9.-óta matekszakon tanulok, 11.-től a fizika fakultációt is felvettem. Mindkettő jól megy, de hála istennek így 12.-ikben kitaláltam, hogy orvos akarok lenni. Viszont bioszból nem sok minden ragadt rám a 3 év alatt, amíg tanultam. A kémia jól ment, de 10.-ik óta szinte mindent elfelejtettem. Eddig mechatronikai mérnök akartam lenni (még most is ez az első számú elképzelés), de most (lehet, hogy csak valami rövid érzelmi felvillanás^^) úgy érzem, hogy szeretnék segíteni az embereken és sokkal tisztelendőbb pályának tartom az orvosit, mint a műszakit. De ugye az orvosi ellen szól az, hogy eddig nem bioszt és kémiát, hanem matekot és fizikát tanultam, plusz sok "rémhírt" hallottam, hogy az orvosi egyetem az 10 év szenvedés, meg hogy napi 10-12 órát kell dolgozni és bármikor behívhatnak, stb.

Már így is elég hosszú, de ha már így belejöttem leírom, hogy nagyjából egy éve a bűnügyi nyomozóság ötlete is felvetődött bennem, de arról is csak azt hallottam, hogy kevés a fizetés, rossz az elhelyezkedés, rengeteg a papírmunka és annál több a munkaóra.

Zárójelben jegyzem meg, csak hogy teljes legyen a kép, hogy 9.-ikben még elméleti fizikus akartam lenni, de apám lebeszélt és már én is úgy gondolom, hogy nagyon érdekes a kvantumfizika, húrelmélet, meg minden előremutató elmélet, de valószínűleg csak távolról, laikusként csodálva ilyen szép. :) Zárójel bezárva.

Ti mi alapján döntenétek a helyemben?



2014. dec. 4. 17:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Most vettem csak észre, hogy rossz helyre raktam ki a kérdést. ^^ Bocsi.
2014. dec. 4. 18:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj a BME-re mérnök informatikusnak. Jól fogsz vele keresni.
2014. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos ez is egyfajta válasz. :D Megfontolnám a tanácsodat, de sajnos nem tudom mit csinál egy mérnökinformatikus, el tudnád magyarázni? :)
2014. dec. 5. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!