Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtek el tanulni...

Ti mikor kezdtek el tanulni az érettségire és hogyan?

Figyelt kérdés

Akik 2015. májusban érettségiznek,hogyan kezdtek el tanulni és mikor?

Hogyan osztjátok be az időtöket? Mennyit tanultok egy nap? Magoltok? Miből csináltok emeltet? :)



2014. dec. 8. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem előtte egy hónappal átnézem a dolgokat. Ha az elmúlt 5 évben (nem megbuktam, csak 0. év volt) nem tanultam semmit, pont most fogok? Elég lesz akkor. Nincs az az Isten, hogy nekikezdjek magolni. Emeltet pedig spanyolból biztosan, a matekon még gondolkodom, de azt nem hiszem.
2014. dec. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kötözködni, de talán jobb lenne olyanokat kérdezned, akik már túl vannak az érettségin és nem idén mennek, mert nyilván nem tudni, hogy mennyire lesz hatásos, ahogy tanulnak.
2014. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden tantárgyból (mármint amiből jelentkeztem vizsgára) kitöltöttem minden korábbi érettségit. Napi 4 órát szántam rá és valamikor novemberben kezdtem és februárra végeztem.

Angol, matek, töri és társadalomismeret volt emelt, mert a továbbtanuláshoz ezek kellettek (több szakot jelöltem meg). Tavaly voltam egyébként és az angolt kivéve mindegyik ötös lett. Az angolra készültem a legtöbbet és az alapfokú szintét sem kaptam meg. Pedig nem vagyok hülye és a nyaraim felét angol nyelvterületen töltöttem, mert a szüleim elváltak és apum San Antonioban lakik. Külön tanulás nélkül simán letettem most ősszel az angolt, szerintem nem én voltam a hibás.

2014. dec. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sidel ***** válasza:

Én érettségi előtt nyelvvizsgáztam németből felsőfokon, szóval az év első pár hónapját ez vette el. A német érettségire ebből kifolyólag semmit se tanultam. Egy régebbi feladatsort kinyomtattam, de még azt se oldottam meg. Matekból emelteztem, ott fakton oldogattunk meg feladatsorokat, amik nekem sajna siralmasan sikerültek... a matek érettségim se lett csodás, de meglett az ötös és jobban sikerült, mint bármelyik próba érettségi. A magyarra, törire nem vittem túlzásba a készülést. Minden órán bent voltam, figyeltem, 4-5-ös jegyeket szereztem. A szóbelikre kellett többet készülnöm. Majdnem minden tételt kidolgoztam, a matekkal intenzíven foglalkoztam 5-6 napot a tételek megírása után. A magyar, töri az kevesebb nap volt együttesen. A tételek kidolgozása egyszerű volt, mivel a tanárunk jól tanított és minden órán több embert is feleltetett, így kénytelenek voltunk tanulni, ami érettséginél nagyon jól jött nekem. A szóbelinél törin mégis sikerült egy olyan tételt kihúznom, amit nem dolgoztam ki és órán se vettük (kb. 3 ilyen volt a 20-ból). Az atlasz és a források segítségével mégis sikerült úgy felelnem, hogy összességében ötöst szereztem töriből.

Az, hogy mit és mikor kezdj el tanulni, tőled függ. Te tudod neked mennyi idő kell, hogy megtanulj matekból egy részt, töriből... és az se mindegy, hogy azt az időt milyen intenzitással tudod végigtanulni.

2014. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!