Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű töri érettségire...

Emelt szintű töri érettségire fel tudok készülni 5 hónap alatt úgy, hogy a tavalyi középszintűm 98 százalék lett?

Figyelt kérdés

Hát a kérdésben leírtam röviden és tömören a kérdésemet. Továbbá szeretném tudni, hogy hol találok infókat arról, hogy melyek azok az anyagok amelyek emeltre kellenek pluszba. Kerettanterves követelmény megvan nekem is. Az jó lesz?

Évszámokat mennyire érdemes megtanulni?

A szóbeli témakörök decemberben jönnek ki, ha jól tudom. Ez sokkal nehezebb, mint a középszintű szóbeli?


Előre köszi válaszaitokat!



2014. nov. 28. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem lehetséges, a töri szerintem nem olyan nehéz, mint pl.a matek, meg ott van az atlasz is
2014. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fel tudsz készülni.


Én ebben az évben tettem le az emelt történelmet (tavaly végeztem a gimnáziumban, akkor csak közepet tettem), és két hónap alatt készültem fel rá. De természetesen nem ezt a példát kell követni. :D Csak azért mondtam, hogy lásd, nem olyan bonyolult dolog, mondjuk kellett hozzá az, hogy nagyon gyorsan tanultam az anyagot, mert érdekelt.


A követelménylistából tanultam én is, Száray könyvek, és volt egy könyvem (nem emlékszem már rá, hogy ki írta, mert kölcsönbe kaptam csak), amiben ki voltak dolgozva azok a témák, amiket kérdeznek az írásbelin.


Végeredményben jól sikerült az emeltem, és egyetemen vagyok most; történelem szakon. :) Sok sikert előre neked is!

2014. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! kedves utolsó válaszoló, neked hány százalékra sikerült az érettségid töriből? nagyon félek, mert nehéz. Hiába olvasom el az anyagokat, az esszé írásakor mindig kihagyom a fontos dolgokat. Mit tegyek? Készítsek jegyzetet? Mit javasolsz?
2014. dec. 10. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:

70%-os lett az emelt érettségim.


Szerintem igen, készíts jegyzetet, kiemelve a fontosabb dolgokat, eseményeket, évszámokat. Vagy írj egy listát tényleg a legfontosabb kiindulópontokról, és ha azokat megtanulod, köré tudod szőni az esszé szövegét. :)


Nekem jelenleg az a módszerem az egyik vizsgámra, ha évszámokat kell tanulnom, vagy fogalmakat, hogy írtam egy listát, amit elküldtem egy barátomnak, és ha beszélgetünk például facebookon, akkor néha bedob egy-egy kérdést. :D Érdekes módon, amit eddig megkérdezett, mindet rögtön fel tudom idézni, megtanultam őket. :-)

2014. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!