Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Faktra mit érdemes felvennem?...

Faktra mit érdemes felvennem? Német szakon vagyok ez az alap és lehet tanar szeretnék lenni és a biosz vagy tesi jo lenne mellé?

Figyelt kérdés
kicsit elmagyarázná még vmi mi is az a fakt pontosabban hogy emelt ora számba tanulom még?
2014. dec. 13. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

A fakt a fakultáció rövidítése. Iskolától függ, hogy tartják. Az én gimnáziumomban a nap végén volt, a többi óránk után a fakultáció, de van olyan, ahol az órarendbe építik (bátyáméknál így volt), és amíg az osztálytársaid a sima órán ülnek, addig Te a fakultáción. A fakt alapvetően az emelt szintű érettségire készít fel az adott tárgyból, tehát emelt szinten tanulod a tantárgyat.

Ha német-biosz vagy német-tesi tanárnak szeretnél menni, akkor célszerű németből emelt szintű érettségire menni. Ha német szakos vagy, akkor valószínűleg az emelt szintű érettségihez nem kell fakultációra menni - van olyan gimnázium, ahol a saját szakos tárgyadat nem veheted fel fakultációban, ez a legtöbb helyen így van -, így érdemes bioszra menni.

Tanári képzésnél csak az egyik tantárgyból kell emelt szintű érettségit tenni, de mindkettőből kell, hogy legyen érettségid, tehát érdemes biológia fakultációra menned, ha a német-biosz tanárit célzod meg, akkor is, ha nem emelt szintű érettségit teszel le, mert az egyetemen nem azt kérdezik majd, ha bekerülsz, hogy emelted volt-e, hanem úgy veszik, hogy állsz már egy adott szinten, ezért a tudás lesz a lényeg, nem az érettségi szintje. Tesi fakt nem tudom, van-e az iskolátokban, nálunk nem volt, sajnos a tesi érettségihez nem is értek.

Az emelt szintű érettségi, ha sikeres, akkor plusz ötven pontot ér a felvételinél. Ha ötösre sikerül egy nyelvi emelt szintű érettségid, akkor kapsz vele együtt egy középfokú nyelvvizsgát is érte.

Bármilyen tanári párosítást választhatsz, Te tudod, hogy mi lenne jó, mit tanulnál, majd tanítanál szívesen. :) Vannak ismerőseim angol-matek, angol-fizika, de magyar-matek szakon is. :)

Remélem, tudtam segíteni. :)

2014. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!