Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő? Mit csináljak ha...

Mi a teendő? Mit csináljak ha otthagyom az egyetemet? Hogy működik?

Figyelt kérdés
2014 szeptemberében elkezdtem az egyetemet de a félévkor abba szeretném hagyni mivel nem tetszik ez a szak teljesen másra számítottam. sajnos nem tudom mi a teendő ha félévkor abbahagyom elég ha passzívvá teszem magam vagy be kell mennem a tanulmányi osztályra és jelentenem kell? 2015-be újra szeretnék jelentkezni. tehát lesz egy félév kihagyásom és nincs valami lehetőség hogy erre az időre legyen diákigazolványom?

2014. dec. 14. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A következő félévre passziváld magad ez fontos, és jelentkezz át másik szakra. Nehogy kiiratkozz és ujrafelvételizz, mert akkor jön a számla kamatostól, azonnal fizesd vissza a félév árát, kamatokkal együtt.
2014. dec. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Halassz és közben felvételizz a másik szakra.
2014. dec. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Nálam ugyanez.


Ha teljesen mást akarsz, akkor nem tudsz átjelentkezni, hasonlóra is csak első félév elején (földtudományiról földrajzra mondjuk). Ha halasztást kérsz, majd szeptemberben úgy döntesz, hogy végleg otthagyod, az elkezdett félévek tandíjának felét ki kell fizetned. Én direkt rákérdeztem, mert én is csak halasztani szerettem volna, közben meg újra jelentkezni, de az egyetem otthagyása csak első félévben díjmentes. A diákod meg akkor se lenne érvényes, ha csak passziválsz. Ha tényleg nem akarod ezt tanulni, de százezreket fizetni sem, mert későn gondolod meg magad, akkor tedd meg most! A passziválást is eleve csak félévek elején lehet kérni (jobb esetben év közben is elfogadják, de ahhoz nyomós indok kell). Ha meg csak szimplán hagyod, nem mész vizsgára, majd nem jelzed, hogy aktív vagy passzív kívánsz lenni, automatikusan passzívvá tesznek, majd ha lejár és még mindig nem jelzel nekik semmit, elküldenek az egyetemtől, és mivel itt már a második féléved lenne, már nem hagyhatnád el fizetés nélkül.

2014. dec. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de én már a második félévet nem akarom elkezdeni a vizsgák után otthagyom az egyetemet és megvárom a felvételi jelentkezés idejét és ha felvesznek arra a szakra amit megjelölök akkor szeptemberbe kezdem el teljesen más szakot és teljesen más helyen. szóval én egy félév után hagyom ott így rám nem érvényesül az a szabály hogy nekem fizetnem kéne. Nem?
2014. dec. 14. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Első féléven belül (ez a vizsgaidőszak végéig tart) hagyhatod ott fizetési kötelezettség nélkül, amennyiben sima alapképzés, ha osztatlan, akkor még a második félévben sem kell fizetned. De mondom, ha halasztást kérsz a következő félévre, és szeptemberben úgy döntesz, hogy otthagyod, akkor már fizetned kell, mivel túl leszel az első féléveden.


Én is újbóli felvételi miatt akarom most az első félévemben otthagyni, és már tucatnyi embert megkérdeztem erről a TO-n, mind ezt mondták. Legalábbis az ELTE-n ez van. De ha nem hiszed, menj be a TO-ra, és elmondják. De bárhova is jársz, első féléven belül semmit sem kell ki- vagy visszafizetned.


Mondjuk szerintem teljesen felesleges vizsgára menni most, ha tudod, hogy nem akarod tovább folytatni. Én már hagytam is az egészet hónap elején, csak azért várom meg január közepét, mert addig kapok szoctámot, de ha előbb otthagyom, akkor a hátramaradt havit már nem fizetik ki.

2014. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! sokat segítettetek! :)
2014. dec. 15. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!