Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákigazolvány: mi a teendő?

Diákigazolvány: mi a teendő?

Figyelt kérdés
....akkor ha, szeptemberben rendeltem egyetemen diákot, kiváltottam az ideiglenest, ma lejár,ezért tanulmányi osztályon kérni akartam másikat. Ott azt mondták,hogy nem tudnak kiállitani ujat, mivel a kártyát az illetékes hatóság kipostázta. Ilyenkor mit lehet tenni, ha mondjuk a bkk ellenőr meg akar büntetni??
2014. nov. 14. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg nincs se ideiglenes diákot kérni, és a "rendes" diákigazolványod sem jött még meg, akkor sajna nem tudsz addig kedvezményesen utazni, mert nincs semmi bizonyítékod. A TO-nak kellene intézkednie, és vagy erélyesebben kérni az ideiglenest, vagy pedig hogy adjanak valamilyen hivatalos igazolást, pecséttel meg mindennel. Igaz, abba is bele fog kötni az ellenőr, de utólag nem lesz belőle problémád.

Menj vissza még most a TO-ra, hogy intézkedjenek, de gyorsan, és ne hagyd magad lerázni!

2014. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben az egyetem által kiállított hiteles jogviszonyigazolással is utazhatsz, a bkk oldalán nézz utána.
2014. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!