Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amerikában a brit angolt...

Amerikában a brit angolt elfogadják? Megértik? Milyen könyvet olvassak, hogy jobban megértsem az amerikai angolt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Megértik, semmi nagy különbség nincs, de neked úgyis magyar akcentusod lesz, szóval tökmindegy.
2010. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előnyesebb az amerikai angolt tanulni eleve. Persze - mint már mondta más - a kiejtésed úgyis magyar lesz.
2010. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Könyveket szerintem nem érdemes olvasni erről, hiszen a brit gyakorlatilag ugyanaz, a szókincstől meg néhány alapvető nyelvtani dologtól eltekintve (centre- center, colour-color, és hogy ők inkább -ize végződést használnak -ise helyett, pl: organize.)


Tehát megérteni mindenképp megértik, még ha a brit számukra kicsit túl modoros is, de különösebb gond nem adódhat belőle (kivéve persze, ha direkt brit szlenget használsz, de ez már más téma)


Szerintem inkább célszerű amerikai sorozatokat, filmeket nézni, hogy a kiejtést gyakorold, hiszen (szerintem) az a leglényegesebb különbség. (nincs R dropping, yod dropping, stb.)


Az meg nem feltétlenül igaz, hogy mindenképp magyar akcentusod lesz (bár nekem azt mondták angol ismerőseim, hogy a magyar akcentus kifejezetten szexi :) ), ha jó a nyelvérzéked és sok amerikai filmet vagy sorozatot nézel, akkor rengeteget javulhat a dolog.

Hajrá :)

2010. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ez tök hasznos volt :)

Köszi mindenkinek :)

2010. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Idepofátlankodok egy kérdéssel:

Amerikában megtanult amerikai angollal van esélyem itthon egy emelt szintű angol érettségin?

Köszi!

2013. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!