Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb angol? Brit vs Amerikai?

Figyelt kérdés

és miért?

és miért kell Brit angolt tanulni a suliba??

szerintem az Amcsiké sokkal jobb


2011. szept. 25. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Nincs jobb vagy rosszabb.

Tanuld csak szépen meg a brittet, A művelt emberek amerikában is a "szabályos" angolt beszélik. (sőt ott nagyon számít,hog mit beszélsz, azonnal elhelyeznek a társadalmi ranglétrán a beszéded alapján)

Ne a clippekből indulj ki,,olvass el egy amerikai szépirodalmi művet. Míves angolnelven van írva.

2011. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
angol, szerintem az amcsi igénytelenebb de ez csak magánvélemény.D de nekem az angol hangzása is jobban tetszik sokszor na nem baj, az ausztrál angol akkor is a legjobb :D Amúgy ennek nagyon egyszerű oka van, mert az az eredeti angol. Németesek meg kérdezzék, hogy nekik miért kell a németországi németet tanulniuk, miért nem az osztrákot :D?
2011. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Az amcsi kiejtés jobban tetszik, de a nyelvtanban nincs sok különbség. Amilyen szintig suliban eljutsz nem fogod érezni. Van amerikai ismerősöm és ő nem tudta volna megmondani h melyik angolt tanultam a suliban. Ebben lehet h a sok amcsi film hatása is benne van, de attól még nem vesztettél semmit.
2011. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem jobb vagy rosszabb kérdése, más kicsit.

Hozzám is közelebb áll az amerikai, gondolom azért, mert sok filmet néztem eredeti nyelven.

De ettől még megértem a brit angolt is.

Könyvekben általában nem nagyon van különbség, mivel elsősorban a kiejtés más. Persze tudom, van egy-egy szó is, de ezt általában észre sem veszem. Szerintem ők sem, ma már eléggé keveredik a kettő, főleg a fiatalok nem az alapján használnak egy szót, hogy ez most a "mienk" vagy az "övék".

2011. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Praktikusabb az amerikai.
2011. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
nagy kulonbes van a 2 kozott kiejtesben, aki azt mondta hogy nincs ilyen elteres annak nincs tapasztalata. americait konntebb megerteni sokkal, a hangzasa is messze jobb. legalabbis nekem, mert aki angliaban volt sokat annak meg biztos az a konnyebb nem tudom
2011. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Azért tanulsz britet az iskolában, mert a tanárod olyat tanít. Ha amerikait tanítana, akkor az lenne. Amúgy pedig a nyelvtan szinte teljesen ugyanaz, a spellingben van egy kis különbség, meg persze szóhasználatban. Ha nyelvvizsgán vagy, akkor ott az amerikait és az angliait is ugyanúgy elfogadják, a lényeg, hogy ne keverd össze a kettő sajátosságait. Amúgy meg ha az amcsi tetszik, tanulj olyan kiejtést/szavakat, a tanárodnak nem hinném, hogy kifogása lenne ellene(ja, és az érettségin is elfogadják ugyanúgy mindkettőt).
2011. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
76%

Amcsi:)

Szerintem is jobb, egyszerubb!

2011. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem sok magyar diákot fenyeget az a veszély, hogy annyira megtanuljanak angolul, hogy ezt egy amerikai vagy angol egyértelműen "brit angolnak" vagy "amerikai angolnak" könyvelje el. Sokkal inkább "magyar angol" vagy "internesönál inglis" lesz az, amit beszélsz, még bőven a felsőfokú nyelvvizsga után is.


Amúgy meg a brit azért jó, mert szép és előkelő a "parasztos" amerikaihoz képest. Beszélve és írva is. Hasonlítsd össze pl. egy brit napilap tárcáit egy amerikai újságéival és figyeld meg, mennyivel finomabb a brit stílus. A kiejtésről nem is beszélve.

2011. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
83%

http://www.youtube.com/watch?v=liNVaGWYHYc

Ezt nézzétek meg, szerintem nagyon vicces. Egy amerikai humorista beszél a brit angolról (is). Nekem egyébként sokkal jobban tetszik a brit angol, és azt is beszélem, bár az amerikai gyakran érthetőbb. Ők általában rendesen kiejtik a szavakat, míg a britek bekevernek az R és T betűikkel.

2012. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!