Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek nem...

Van itt olyan, akinek nem tetszik az egyetem/főiskola, ahova járt, és megbánta, hogy oda jelentkezett?

Figyelt kérdés

Ugyan elvégeztem a szakomat, de nem érzem úgy, hogy használható tudást adtak volna át, az ügyintézés pedig katasztrofális volt. Ami még eléggé zavart, az a tanárok nemtörődöm hozzáállása, és az, hogy noha kiváló szakemberek voltak, többségük nem tudott tanítani, magyarázni, vagy csak felolvasta a diákat.


Nem éppen a legjobb főiskolába jártam, de olyanoktól is hallok hasonló történeketeket, akik a legjobb egyetemekre járnak.



2014. dec. 20. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az utolsó évemet taposom egyetemen, és én is megbántam a döntésemet. Hülye voltam, hogy nem hagytam ott az első félév/ év után...
2014. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ha nem titok, miért és hova jársz?
2014. dec. 20. 10:22
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is megbántam. Bme mérnök-infó. Egyszerűen nem nekem való.
2014. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
PE-Mik. Életem legrosszabb döntése volt. Nem kimondottan a szak, hanem főleg maga az egyetem miatt.
2014. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Most okj-ra járok és sokkal színvonalasabb tanáraim vannak, hiába nem adjunktusok. Itt nemcsak a rangot nézik, hanem azt is, hogy valóban tudnak-e tanítani.
2014. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én sem szeretem a szakomat :/
2014. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de konkrétan az érdekelne, hogy mi a fő gond az iskolátokkal, vagy a szakkal.
2014. dec. 21. 07:24
 8/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, ha írsz privátot, leírom
2014. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem az a gondom a Pe-vel, hogy az elméletet olyanok tartják, akik tanítani nem tudnak. Tényleg csak azt nézi az egyetem, hogy minél jobb kutató legyen az egyén és több pénzt

hozzon, az nem számít, hogy hányan megyünk át, értjük az anyagot. Gyakorlatot pedig felsőbb évesek tartják, akik még annyira sem jó oktatók. Sokszor csak kiosztják a feladatot, azt csináld ahogy tudod. Zh pedig köszönőviszonyban sincs a gyakokon végigszenvedett példákkal. Tisztelet a kevés kivételnek. Amelyik ismerősöm átment máshová (pl. NYME, stb.), az minimum 2 jegyet javított. Az anyagot érti, nem 6-szor ugrik neki a viszgának. És akkor az ügyintézésről már ne is beszéljünk. Na meg persze a GTK-s tanárok oktatási színvonaláról. Közgazdasági szakközépben normálisabb, jobb oktatást kaptam.

2014. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ugyan én bölcsész szakra jártam, de nálunk se nagyon tudtak tanítani. olyan is volt, aki nagy előadóteremben csak felolvasta a jegyzetét. a gimnáziumi tanáraim közül sokan tényleg jobban tanítottak.

de kedvenc tanárom az volt, aki egyáltalán nem tudott megtartani egy normális órát, állandóan csapongott. igazából az a gond sztem, h lehet vki nagyon jó szakember/kutató/szakértő, ha nem tud magyarázni vagy emberekkel bánni, akkor semmi keresnivalója az oktatók között.


régen azt hittem, csak nálunk rossz az ügyintézés, de ezek szerint szinte mindenhol. nekem volt pár elmaradt tárgyam, amiket pótkurzusként kellett teljesítenem. na, ezeknél 1-2 hónapig tartott kinyomozni ,h mit kéne csinálni, futkostam a tanár után, többször írtam neki meg üzentem, h írasson már velem zh-t, h meglegyen a tárgy. de olyan is volt, h tornából felmentést írt az orvos, de az iskola vmi elavult jogszabály miatt nem akarta elfogadni, külön ki kellett nyomtatni az aktuális jogszabályt nekik.

engem ez a nemtörődöm hozzászólás bosszantott igazán.

2014. dec. 23. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!